IX Niedziela zwykła, dnia 2 czerwca 2024 r.

1. W dniu pielgrzymki ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę modlimy się za całą naszą diecezję.
    Od dziś do końca sierpnia Msza w niedzielę wieczorem będzie nie o g. 16,30, lecz o g. 19.
  2. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie na nabożeństwo eucharystyczne przed wieczorną Mszą św. o g. 17, a w czwartek na zakończenie oktawy nabożeństwo połączymy z procesją wokół kościoła. Zapraszamy w tym dniu dzieci do sypania kwiatów, dla nich także błogosławieństwo po Mszy, można też przynieść do pobłogosławienia wianki ziół i kwiatów.
    Przez cały czerwiec będziemy odmawiać Litanię ku czci Bożego Serca przed wieczorną Mszą, a w niedzielę przed Mszą o g. 11,30.
  3. We wtorek o g. 19 wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy chętnych na wieczór uwielbienia.
  4. Na spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie wakacyjne – zapraszamy w poniedziałek, a dla rodziców ministrantów w środę po wieczornej Mszy św.
  5. W pierwszy czwartek czerwca modlimy się o dar nowych powołań. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca, z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci i młodzież, od g. 16 okazja do Spowiedzi, dzieci po I Komunii św. zachęcamy, by wraz z rodzicami rozpoczęli praktykę dziewięciu I piątków miesiąca. W tym dniu zapraszamy też do udziału w całodziennej i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę o g. 18,15 w sali domu spotkań dzieci z naszej grupy teatralnej przedstawią kolejną autorską sztukę Kseni Bardadyn pt. „Przyłapany na miłości. Jezus oczami bł. Imeldy Lambertini”. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza dzieci z rodzicami (bł. Imelda jest patronką dzieci komunijnych).
  7. W zakrystii są do odebrania deklaracje dla rodziców, którzy chcą przygotowywać swe dziecko do I Komunii św. w przyszłym roku w naszej parafii.
  8. W zakrystii zapisy na pielgrzymkę do sanktuariów na Kujawach (do końca czerwca – szczegółowe informacje w gablotce).
  9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 28 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 30. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udział w procesji Bożego Ciała.