Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela zwykła, dnia 2 czerwca 2024 r.

 1. W dniu pielgrzymki ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę modlimy się za całą naszą diecezję.
  Od dziś do końca sierpnia Msza w niedzielę wieczorem będzie nie o g. 16,30, lecz o g. 19.
 2. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie na nabożeństwo eucharystyczne przed wieczorną Mszą św. o g. 17, a w czwartek na zakończenie oktawy nabożeństwo połączymy z procesją wokół kościoła. Zapraszamy w tym dniu dzieci do sypania kwiatów, dla nich także błogosławieństwo po Mszy, można też przynieść do pobłogosławienia wianki ziół i kwiatów.
  Przez cały czerwiec będziemy odmawiać Litanię ku czci Bożego Serca przed wieczorną Mszą, a w niedzielę przed Mszą o g. 11,30.
 3. We wtorek o g. 19 wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy chętnych na wieczór uwielbienia.
 4. Na spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie wakacyjne – zapraszamy w poniedziałek, a dla rodziców ministrantów w środę po wieczornej Mszy św.
 5. W pierwszy czwartek czerwca modlimy się o dar nowych powołań. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca, z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci i młodzież, od g. 16 okazja do Spowiedzi, dzieci po I Komunii św. zachęcamy, by wraz z rodzicami rozpoczęli praktykę dziewięciu I piątków miesiąca. W tym dniu zapraszamy też do udziału w całodziennej i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W sobotę o g. 18,15 w sali domu spotkań dzieci z naszej grupy teatralnej przedstawią kolejną autorską sztukę Kseni Bardadyn pt. „Przyłapany na miłości. Jezus oczami bł. Imeldy Lambertini”. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza dzieci z rodzicami (bł. Imelda jest patronką dzieci komunijnych).
 7. W zakrystii są do odebrania deklaracje dla rodziców, którzy chcą przygotowywać swe dziecko do I Komunii św. w przyszłym roku w naszej parafii.
 8. W zakrystii zapisy na pielgrzymkę do sanktuariów na Kujawach (do końca czerwca – szczegółowe informacje w gablotce).
 9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 28 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 30. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udział w procesji Bożego Ciała.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa