Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła, dnia 8 czerwca 2024 r.

Przez cały czerwiec będziemy odmawiać Litanię ku czci Bożego Serca przed wieczorną Mszą, a w niedzielę przed Mszą o g. 11,30.

Obchody liturgiczne: we wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła, w czwartek – św. Antoniego z Padwy, w piątek - bł. Michała Kozala.

W środę na spotkanie modlitewne i Mszę św. zapraszamy na g. 19 wspólnotę Matek w Modlitwie, w piątek po wieczornej Mszy św. – spotkanie wspólnoty mężczyzn św. Józefa.

W czwartek zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie, które będziemy przeżywać wg następującego porządku:

g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,45 do 20 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy i wspólnota Matek w Modlitwie; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny); 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi neoprezbiter, ks. Piotr Kania, który głosił u nas kazania pasyjne. Po Mszy i procesji będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania kolejnego rocznika i ich rodzi-ców będzie w piątek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy także młodzież ze starszych roczników, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu, a chcą się do niego przygotować w najbliższym roku szkolnym.

W zakrystii są do odebrania deklaracje dla rodziców, którzy chcą przygotowywać swe dziecko (z obecnej 2 klasy SP) do I Komunii św. w przyszłym roku w naszej parafii. O osobny kontakt prosimy rodziców, którzy chcą przygotowywać dziecko do Wczesnej Komunii (wyłącznie z rocznika urodzenia 2018).

W zakrystii trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do sanktuariów na Kujawach (szczegółowe informacje w gablotce).

Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 30 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 34 i 36.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa