Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dnia 16 maja 2024 r.

1. Dziś o g. 16,00 zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie majowym Dziś szczególną modlitwą otaczamy Mamy w dniu ich święta. Na nabożeństwa majowe w ostatnim już tygodniu maja zapraszamy codziennie o g. 17, a w święto Bożego Ciała o g. 16.
    We wtorek przypada 2 rocznica święceń kapłańskich ks. Mikołaja, obejmujemy go w tym dniu naszą modlitwą.
  2. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli święto Bożego Ciała wyrażające wdzięczność Bogu za dar obecności w Eucharystii i zapraszające do publicznego wyznania wiary przez udział w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego osiedla. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o g. 8,30 tą samą trasą co w ostatnich latach. Pozostałe Msze w tym dniu: o g. 7, 11 i 16,30.
    W tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy następujące grupy parafian: I – wspólnota św. Bogurodzicy (przy Morcinka 18), II – róże różańcowe (przy Morcinka 19), III – szafarze nadzwyczajni Komunii św. (przy Morcinka 13), IV – młodzież (przy domu spotkań). Wszystkich wiernych zapraszamy do pięknego i żywego udziału w tej uroczystości, o zadbanie o stan łaski uświęcającej przez Spowiedź św., o udekorowanie także okien własnych mieszkań, a szczególnie o liczny udział w procesji, na którą prosimy zabrać książeczki Chwalcie Pana, dzieci w bieli zapraszamy do sypania kwiatów (próba dla nich w środę po wieczornej Mszy św.).
  3. W piątek w święto Nawiedzenia NMP ostatnie nabożeństwo majowe zakończymy procesją teoforyczną wokół kościoła.
  4. W piątek w katedrze bielskiej o g. 10 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. ks. bp Janusza Zimniaka. Msza pogrzebowa o g. 12.
  5. W sobotę na g. 6,15 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo wynagradzające, różaniec fatimski i Mszę św. o g. 7. Od g. 8 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. O g. 17 przed wieczorną Mszą św. - pierwsze nabożeństwo czerwcowe ku czci Bożego Serca.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa; początek obchodów o g. 10,30 w kościele św. Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę. Zachęcamy do licznego udziału. Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia wieczorne Msze św. w niedziele w naszym kościele będą o g. 19.
  7. W zakrystii zapisy na kolonie wakacyjne w Jarosławcu (informacje u ks. Mikołaja) oraz na pielgrzymkę do sanktuariów na Kujawach (do końca czerwca z zaliczką 200 zł – szczegółowe informacje w gablotce).
  8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 26 za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 28.
  9. Zapraszamy dziś do kawiarenki parafialnej po Mszy o g. 9,30; biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek o g. 18.
  10. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii, m.in. na zakup nowych ołtarzy na procesję Bożego Ciała dziękujemy wspólnocie św. Bogurodzicy i różom różańcowym za ofiary na ten cel.