Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Św., dnia 19 maja 2024 r.

 1. Dziś o g. 16,00 zapraszamy do licznego udziału
  w nabożeństwie majowym z modlitwą o dary Ducha Św. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa majowe o g. 17. Modlitwą szczególną obejmujemy dzieci przeżywające swój „biały tydzień” po uroczystości
  I Komunii św., a także dzieci, które będą przeżywały Wczesną Komunię św. (sobota g. 15) i rocznicę
  I Komunii św. (przyszła niedziela, g. 11,30)
 2. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła (Msze św. o g. 7, 9 i 17, składka do puszek na Dom Matki i Dziecka), we wtorek – św. Jana Nepomucena, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych (dzień modlitwy za Kościół w Chinach), w środę przypada 29 rocznica pobytu św. Jana Pawła II na Kaplicówce i w innych miejscach naszej diecezji.
  W sobotę o g. 10 w katedrze w Bielsku ks. bp Roman Pindel udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji – polecamy kandydatów do święceń Bogu w modlitwie.
 3. W sobotę w sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu odbędzie się Rejonowy Dzień Chorego, rozpoczęcie o g. 10, o 10,30 Msza św. z namaszczeniem chorych i nabożeństwo do św. Mikołaja oraz poczęstunek. Zapraszamy chorych do udziału, a ich bliskich prosimy o umożliwienie dotarcia na to wydarzenie.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się coroczna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Wyjazd organizuje NSZZ Solidarność Teksid – zapisy i informacje u p. Ryszarda Dziaska tel. 663 700 772.
 5. Próba liturgii przed uroczystością Rocznicy I Komunii św. będzie w czwartek po Mszy wieczornej, a Spowiedź św. dla dzieci i rodziców w czwartek i piątek od g. 16.
 6. Można jeszcze zapisywać się na wyjazd na Lednicę, na kolonie wakacyjne oraz na pielgrzymkę do sanktuariów na Kujawach.
 7. Dziękujemy rodzicom za sprzątanie i przyozdobienie kościoła. Rodzicom obu grup dziękujemy też za ofiary na materiały formacyjne dla następnego rocznika oraz za dar ołtarza – naczynie liturgiczne wasculum.
  W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 18 i 26.
 8. Członków ADŚ zapraszamy w czwartek na g. 16,20, krąg biblijny ma spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy dziś do kawiarenki parafialnej po Mszy o g. 9,30; biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek o g. 18.
 9. Dziękujemy za ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii, m.in. na zakup nowych ołtarzy na procesję Bożego Ciała. W tym roku o przygotowanie ołtarzy będziemy prosić następujące grupy parafian: I – wspólnota św. Bogurodzicy, II – róże różańcowe, III – szafarze nadzwyczajni Komunii św., IV – młodzież.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa