Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, dnia 12 maja 2024 r.

1. Dziś o g. 16,00 zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie majowym.
    W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa majowe o g. 17. Modlitwą szczególną obejmujemy dzieci przeżywające swój „biały tydzień” po dzisiejszej uroczystości I Komunii św.
  2. W poniedziałek w liturgiczne wspomnienie NMP z Fatimy rozpoczniemy kolejny cykl czuwań fatimskich w naszej parafii. Program czuwania będzie następujący: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,45 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy i wspólnota Matek w Modlitwie; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny); Litania Loretańska; 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski. Zapraszamy do licznego udziału.
  3. We wtorek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
  4. W piątek przypada dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji 3 piątku miesiąca. Zapraszamy w tym dniu przed nabożeństwem majowym o g. 16,30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po wieczornej Mszy św. do uczczenia relikwii św. Faustyny.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy obchody okresu paschalnego. Jak co roku wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy w wigilię tej uroczystości zapraszamy na czuwanie modlitewne – początek w sobotę o g. 19, zakończenie Mszą św. z modlitwą o dary Ducha Św. o g. 21,30.
  6. Próba liturgii dla drugiej grupy dzieci komunijnych w czwartek po wieczornej Mszy św., Spowiedź św. dla dzieci w piątek o g 15,30, dla rodziców i krewnych w piątek od g. 16 i codziennie przed Mszą św. Uroczystość I Komunii św. w przyszłą niedzielę o g. 9,30.
  7. W zakrystii można też jeszcze zapisywać się na wyjazd na Lednicę, na kolonie wakacyjne oraz na pielgrzymkę do sanktuariów na Kujawach.
  8. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne do biblioteki parafialnej Koła koronkowe, w piątek – spotkanie młodzieży oazowej, w sobotę – służby liturgicznej i scholi dziecięco-młodzieżowej.
  9. Dziękujemy rodzicom za sprzątanie i przyozdobienie kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziców drugiej grupy dzieci komunijnych.
  10. Zapraszamy dziś do kawiarenki parafialnej po Mszy o g. 9,30; biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek o g. 18.