VI Niedziela wielkanocna, dnia 5 maja 2024 r.

1. Dziś o g. 16,00 zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie majowym. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa majowe o g. 17.
  2. Od poniedziałku do środy trwają dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni krzyżowe), zapraszamy w te dni na procesje błagalne do naszego krzyża misyjnego przed poranną Mszą św. o g. 6,50, by prosić o to, by nie zabrakło chleba, o uświęcenie każdej ludzkiej pracy i o pokój.
  3. We wtorek wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie; początek spotkania modlitewnego o g. 19, o 19,30 Msza św., po niej adoracja i modlitwy wstawiennicze.
  4. Obchody liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w tym dniu ks. biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji – kandydatów do święceń powierzamy Bogu w modlitwie.
  5. Maj to szczególny czas modlitwy za naszą Ojczyznę; dla naszej parafii najbliższa środa 8 maja to dzień wyznaczony w ramach modlitwy nieustannej w tej intencji. Zapraszamy chętnych do włączenia się - przed kościołem można zadeklarować konkretną godzinę takiej modlitwy w dowolnej formie i miejscu; wszelkimi informacjami służą osoby zapisujące.
  6. Od piątku rozpoczynamy czas nowenny przed Zesłaniem Ducha Św. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. – próba liturgii uroczystości I Komunii św. (gr. 2). Grupa pierwsza będzie miała uroczystość I Komunii w przyszłą niedzielę o g. 9,30. Próba liturgii dla nich w czwartek po wieczornej Mszy św., Spowiedź św. dla dzieci w piątek o g 15,30, dla rodziców i krewnych w piątek od g. 16 i codziennie przed Mszą św.
  8. Dzieci z rodzicami po uroczystościach I Komunii św. udadzą się w pielgrzymce dziękczynnej na Jasną Górę 22 maja (środa). Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii. Można też jeszcze zapisywać się na wyjazd na Lednicę, na kolonie wakacyjne oraz na pielgrzymkę do sanktuariów na Kujawach.
  9. W piątek na nabożeństwo i Mszę św. zapraszamy dzieci i młodzież (od g. 16 Spowiedź św. dla nich, po Mszy św. spotkanie młodzieży oazowej, o g. 18 zapraszamy na spotkanie wspólnotę mężczyzn św. Józefa. W sobotę o g. 9 spotkanie służby liturgicznej, o g. 10 – scholi dziecięco-młodzieżowej.
  10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 24 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziców dzieci komunijnych.
  11. Zapraszamy dziś do kawiarenki parafialnej po Mszy o g. 9,30; biblioteka parafialna czynna będzie we wtorek o g. 18.