Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela wielkanocna, dnia 28 kwietnia 2024 r.

  1. Dziś o g. 16,00 zapraszamy na nieszpory.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy; jest to zarazem dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
  3. W środę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika – modlimy się o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy; pamiętamy o tych, którzy zostali pracy pozbawieni; w tym dniu rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe – zapraszamy do licznego w nich udziału przed wieczorną Mszą św. o g. 17.
  4. W piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski; Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym, zapraszamy do modlitwy za naszą ojczyznę; maturzystów zapraszamy szczególnie na nabożeństwo majowe o g. 16 i Mszę popołudniową; z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; w czwartek prosimy za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania; w piątek z racji uroczystości nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast czcicieli Matki Bożej zapraszamy w sobotę o g. 6,15 na nabożeństwo wynagradzające i Mszę św. o g. 7 ku czci Niepokalanego Serca NMP. W sobotę od g. 8 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
  6. We wtorek z bazyliki w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach; pielgrzymów obejmujemy naszą modlitwą.
  7. W zakrystii zapisy na: wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży na polach lednickich (1 VI), na kolonie dla dzieci i młodzieży w Jarosławcu (14-24 sierpnia – informacje w gablotce i u ks. Mikołaja) oraz na autokarową pielgrzymkę do sanktuariów Kujaw (9-11 IX).
  8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 23 i 32 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 24.

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa