Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu, dnia 10 marca 2024 r.

 1. Dziś o g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  Rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Józefa, modlitwy nowenny będziemy odmawiać po Mszy św. porannej i przed wieczorną Mszą św. W tym roku w uroczystość św. Józefa będziemy przeżywać doniosłe wydarzenie – uroczyste poświęcenie i inaugurację organów w naszym kościele.
 2. W piątek modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji 3 piątku miesiąca - zapraszamy na nabożeństwo o g. 16,30 przed Drogą Krzyżową, a po wieczornej Mszy św. – do uczczenia relikwii św. Faustyny; natomiast w sobotę rozpocznie się na prośbę Episkopatu Polski nowenna przed Dniem Świętości Życia – o zgodę narodową i o ochronę życia nienarodzonych.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej w piątek po rannej Mszy św.
   i o g. 17 (przedtem modlitwa wypominkowa za zmarłych).
 4. Rekolekcje szkolne dla uczniów szkoły podstawowej rozpoczynają się w poniedziałek i potrwają do środy – kl. I-IV mają spotkania w kościele o g. 10, klasy V-VIII o g. 11,30. Uczniów- uczestników rekolekcji oraz prowadzącego je ks. Mikołaja obejmujemy naszą modlitwą.
 5. Spotkania formacyjne: w środę po wieczornej Mszy św. – zapraszamy klub seniora do kawiarenki w domu spotkań, w środę o g. 19 – Msza św. dla wspólnoty Matek w Modlitwie;
  w czwartek po wieczornej Mszy św. – spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami (gr. I).
  W sobotę o g. 8,15 wyjazd na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Czernej.
 6. Rekolekcje dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z naszego rejonu (spotkanie ewangelizacyjne, Msza św., poczęstunek, Spowiedź św., uwielbienie) odbędzie się w czwartek 14.03 w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie (początek g. 18, zakończenie ok. 21); serdecznie młodzież naszej parafii zapraszamy.
 7. W czwartek od g. 16 do 18 będzie można przynosić do domu spotkań chemię gospodarczą i środki czystości, by włączyć się w ogólnopolską akcję charytatywną „Wielkopostne porządki” organizowaną przez Bractwo Małych Stópek. Środki z tegorocznej akcji przeznaczymy dla podopiecznych DPS w Skoczowie. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.
 8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 9 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty i dekorację. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 13.
  Dziś przed kościołem, ofiarą do puszek będzie można wesprzeć kolejną już edycję programu „Pola Nadziei”. Zebrane środki zostaną przekazane do stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa