Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu, dnia 17 marca 2024 r.

 1. Dziś o g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa, a także nowenna przed Dniem Świętości Życia – za Ojczyznę, o zgodę narodową i o ochronę życia nienarodzonych.
 2. W uroczystość św. Józefa we wtorek zapraszamy wszystkich parafian i gości na doniosłe wydarzenie dla naszej wspólnoty – poświęcenia organów w naszym kościele, które dokona ks. bp Piotr Greger podczas uroczystej Eucharystii o g. 17. Po Mszy św. prezentacji nowego instrumentu dokona główny ich budowniczy dr Łukasz Kurpas, po czym wysłuchamy pierwszego w naszym kościele koncertu organowego.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej w piątek po rannej Mszy św.
   i o g. 17 (przedtem modlitwa wypominkowa za zmarłych).
 4. Spotkania formacyjne:
  w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do biblioteki koła koronkowe, w czwartek na nabożeństwo o g. 16,20 i Mszę popołudniową zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, na wieczorną Mszę św. i spotkanie po Mszy zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami (gr. II), w czwartek też o g. 17,45 – spotkanie dla rodziców ministrantów, w piątek na Drogę Krzyżową, Mszę popołudniową i spotkanie formacyjne po Mszy zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 5. W tym dniu także Droga Krzyżowa ulicami Skoczowa z kościoła śś. Piotra i Pawła na Kaplicówkę, początek ok. g. 17,30.
 6. Chętni do wzięcia udziału w ekstremalnej drodze krzyżowej (początek Mszą św. w kościele św. Pawła w Bielsku) mają zbiórkę w piątek o g. 19,45 na parkingu.
 7. W czwartek od g. 16 zapraszamy chętnych do domu spotkań, by pomóc w przygotowaniu palm na Niedzielę Palmową. Zapraszamy do zaopatrzenia się w palmy – w Niedzielę Palmową błogosławienie palm na każdej Mszy, a na 11,20 zapraszamy szczególnie dzieci na procesję z palmami wokół kościoła.
 8. Apostolat Maryjny naszej diecezji organizuje pielgrzymkę do Zakopanego Olczy, sanktuarium Cudownego Medalika w dniu 20 kwietnia w sobotę (wyjazd ze starego targowiska o g. 7, powrót ok. 19, koszt 80 zł, zapisy do 5 IV u p. Marii pod nr tel. 605 897 243).
 9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 13 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty i dekorację. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 15.
  Dziękujemy za ofiary (1855 zł) złożone tydzień temu na stacjonarne Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej w ramach akcji „Pola Nadziei”.
  Bóg zapłać za dziś składane ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii, szczególnie na przygotowanie uroczystości poświęcenia organów.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa