Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła, dnia 22 października 2023 r.

 

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny; w intencjach misyjnych modlimy się podczas różańca i Mszy św., a kolekta dziś przeznaczona jest na cele misyjne. W sobotę wieczorem i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. dzieci z p. katechetką przeprowadzą kiermasz misyjny, ofiary z rozprowadzania pamiątek misyjnych, ciast, przetworów itp. będzie przeznaczony na pomoc misjonarzom w Boliwii.

  2. Dziś na g. 16 zapraszamy do licznego udziału całe rodziny w nabożeństwie różańcowym.
  W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 17. Zachęcamy do prowadzenia rozważań poszczególne grupy parafii wg proponowanego planu: dzieci w poniedziałki i czwartki, ADŚ we wtorek, wspólnota św. Bogurodzicy w środę, młodzież w piątek i róże różańcowe w sobotę.

  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego; w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w tym dniu modlitwą otaczamy biskupa seniora Tadeusza Rakoczego z racji imienin.
 2. W dniach 17-19 listopada będzie w naszej parafii prowadzony (przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Zacheusz w Cieszynie i naszą wspólnotę św. Bogurodzicy) kurs Nowe Życie; szczegóły są na plakacie, zapisy pod nr 694 312 723.

  5. Spotkania formacyjne:
  - w środę po wieczornej Mszy św. do domu spotkań – zapraszamy Klub Seniora; w piątek po wieczornej Mszy św. – krąg biblijny w kawiarence, wspólnota młodzieżowa Effatha w bibliotece; w sobotę zapraszamy po rannej Mszy św. Apostolat Maryjny, o g. 9,00 – służbę liturgiczną, o g. 10,00 – scholę dziecięco-młodzieżową.

  6. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne parafii oraz na fundusz stypendialny; dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 17 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty; w przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 19.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa