Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła, dnia 15 października 2023 r.

 1. Po raz 23 obchodzimy Dzień Papieski. Dziś do puszek zbierane są ofiary na fundusz stypendialny. Dziś także obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego – modlimy się za rodziców dotkniętych utratą dziecka.

  2. Dziś na g. 16 zapraszamy do licznego udziału całe rodziny w nabożeństwie różańcowym.
  W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 17. Zachęcamy do prowadzenia rozważań poszczególne grupy parafii wg proponowanego planu: dzieci w poniedziałki i czwartki, ADŚ we wtorek, wspólnota św. Bogurodzicy w środę i róże różańcowe w sobotę.

  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę św. Łukasza ewangelisty, patrona służby zdrowia; w czwartek – bł. Jerzego Popiełuszki;
  w piątek św. Jana Kantego, patrona naszej diecezji, w tym także z racji 3 piątku miesiąca modlimy się do Miłosierdzia Bożego – przed nabożeństwem różańcowym o g. 16,30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po wieczornej Mszy św. możliwość uczczenia relikwii św. Faustyny.
 2. Za tydzień w przedostatnią niedzielę października jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, jest to także początek Tygodnia Misyjnego; składka przeznaczona jest na cele misyjne.

  5. Spotkania formacyjne:
  - we wtorek o g. 19 – spotkanie wspólnoty św. Bogurodzicy; w środę – w bibliotece po wieczornej Mszy św. spotkanie kół koronkowych; w sobotę zapraszamy o g. 9,30 – służbę liturgiczną, o g. 10,30 – scholę dziecięco-młodzieżową.
  w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 11,30 zapraszamy dzieci szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami.

  6. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na cele inwestycyjne parafii; dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 15 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty; w przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 17.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa