Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła, dnia 29 października 2023 r.

  1. Dziś po każdej Mszy św. zapraszamy do wzięcia udziału w kiermaszu misyjnym przygotowanym przez p. katechetkę, dzieci i osoby ofiarujące swoje produkty. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc polskim misjonarzom w Boliwii.
    2. Dziś na g. 16 zapraszamy do licznego udziału całe rodziny w nabożeństwie różańcowym. W ostatnich dniach października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 17.

    3. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych, w której oddajemy cześć wszystkim zbawionym, prosimy ich o wstawiennictwo w naszej drodze do świętości. Msze św. w porządku niedzielnym – zapraszamy do licznego udziału. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w pełni móc uczestniczyć w tej uroczystości; we wtorek na g. 16 do Spowiedzi zapraszamy szczególnie dzieci.
  2. Od popołudnia 1 listopada do 8 listopada będzie można zyskać odpust zupełny za zmarłych przez modlitwę za zmarłych, nawiedzenie cmentarza i spełniając pozostałe zwykłe warunki odpustu (Spowiedź, Komunia, wolność od przywiązania do grzechu, modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i modlitwa w intencjach Ojca św.). W dniu1 listopada o g. 14,45 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z procesją błagalną na „stary” cmentarz przy ul. Cieszyńskiej, od 2 do 8 listopada będziemy odmawiać różaniec za zmarłych o g. 16,30 (w niedzielę o g. 16). Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.

Szczególnym dniem modlitwy za zmarłych jest 2 listopada (czwartek) – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu zapraszamy do udziału we Mszy św. o g. 7, 9 i 17; na wieczorną Mszę św. szczególnie zapraszamy rodziny zmarłych w ostatnim roku naszych parafian.

5.  Spotkania formacyjne:
- w piątek o g. 17 Msza szkolna dla uczniów szkoły podstawowej i młodzieży; od g. 16 Spowiedź św.; po Mszy św. w kościele spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z rodzicami, a w domu spotkań – dla kandydatów do Bierzmowania.
- W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Bożego Serca i do Niepokalanego Serca NMP, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej, do adoracji Najświętszego Sakramentu (w piątek całodzienna i całonocna adoracja); odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 8.
- przez kolejne soboty listopada będzie trwał przy naszej parafii kurs lektorski dla naszego dekanatu;
- informacje o zapisach na kurs- rekolekcje „Nowe Życie” w dniach 17-19 listopada – w gablotce;
- w dniach 1-3 grudnia w naszej parafii będą odbywały się warsztaty śpiewy liturgicznego, informacje o zapisach u ks. Mikołaja.

6. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 19 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty; w przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 21.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa