Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Różańcowej, dnia 8 października 2023 r.

 1. Składamy podziękowania ks. Przemysławowi Guziorowi, który głosi Słowo Boże i przewodniczy sumie odpustowej w naszej uroczystości parafialnej. Dziś na g. 16 zapraszamy do licznego udziału całe rodziny w nabożeństwie różańcowym.

  2. Na g. 18 zapraszamy dziś do domu spotkań na spektakl w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej: Obecny. Jezus oczami bł. Carla Acutisa.

  3.W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 17. Zachęcamy do prowadzenia rozważań poszczególne grupy parafii wg proponowanego planu: dzieci w poniedziałki i czwartki, ADŚ we wtorek, wspólnota św. Bogurodzicy w środę i róże różańcowe w sobotę.

4.W piątek zapraszamy do licznego udziału w ostatnim w tym roku czuwaniu fatimskim. Początek o g. 17 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego, następnie od g. 17,45 do 20 odmawiamy wszystkie części różańca (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy i wspólnota Matek w Modlitwie; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny);  o g. 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski i akt zawierzenia;

5.  Trwa (do 13 X) w naszej diecezji peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów; w środę uroczystości w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie, gdzie zaproszony jest także nasz dekanat. Zachęcamy do skorzystania z możliwości włączenia się w tą molitwę od g. 15 do 21 (szczegóły w gablotce).

6.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski; zbierane będą do puszek ofiary na fundusz stypendialny. Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego.

 1. Spotkania formacyjne:
  - we wtorek o g. 19 – spotkanie wspólnoty św. Bogurodzicy; w sobotę zapraszamy o g. 9,30 – służbę liturgiczną, o g. 10,30 – scholę dziecięco-młodzieżową;
  w sobotę o g. 18,30 – nauka przed chrztem (liturgia chrzcielna w przyszłą niedzielę o g. 11,30)

  8. Bóg zapłać służbie liturgicznej i kościelnej oraz orkiestrze Glorieta za oprawę uroczystości odpustowej; za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 13; w najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 15. Dziękujemy za pomoc w pracach porządkowych przed odpustem, za dary stołu, za przygotowanie kiermaszu ciast.

Rozpoczęły się prace związane z budową organów; na chórze są do zajmowania tylko ławki z lewej strony; prosimy o dopatrzenie, by dzieci nie wchodziły na chór.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa