Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła, dnia 1 października 2023 r.

 1. Zachęcamy do licznego udziału w tygodniu odnowienia Misji św. Nauki rekolekcyjne będą od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. Plan nabożeństw i nauk jest w gablotce, na stronie parafialnej i w biuletynie.. W piątek na zakończenie Misji oddamy parafię uroczystym aktem zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kolekta w tym dniu na potrzeby misyjne o. Marka i jego zgromadzenia.
 2. Dziś na g. 16 zapraszamy do licznego udziału całe rodziny w pierwszym nabożeństwie różańcowym. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa o g. 17. Zachęcamy do prowadzenia rozważań poszczególne grupy parafii wg proponowanego planu.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek – wspomnienie Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej (w tym dniu po Mszach św. oddamy cześć relikwiom św. Faustyny);
  - w piątek w naszej parafii uroczystość (piątej) Rocznicy poświęcenia kościoła, a w sobotę uroczystość ku czci Matki Bożej Różańcowej patronki naszej parafii;
  - zewnętrzną uroczystość odpustową będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę; kazania odpustowe będzie głosił ks. Przemysław Guzior (obecnie posługujący w parafii św. Pawła w Bielsku-Białej); na uroczystą sumę odpustową w intencji parafian zapraszamy na g. 11,30;
  zapraszamy chętnych do zorganizowania kiermaszu ciast – prosimy o przyniesienie ich w sobotę między 16 a 18;
  - przyszła niedziela to także w naszej parafii dzień Nieustającej Modlitwy za Ojczyznę; przy wyjściu z kościoła można zapisać się na jedną godzinę włączenia się w tą modlitwę.
  4. W tym tygodniu także przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca, zachęcamy do skorzystania z sakramentu Spowiedzi św., przyjęcia Komunii wynagradzającego, do udziału w nabożeństwach ku czci Bożego Serca i Niepokalanego Serca Maryi; odwiedziny chorych będą nie w sobotę, ale od g. 9 we wtorek, którym jest dniem chorych podczas rekolekcji.
 3. Spotkania formacyjne:
  - w piątek na Mszę popołudniową zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce, po Mszy św. także krótkie spotkanie dla nich i ich rodziców; kandydaci do Bierzmowania będą mieć po tej Mszy św. spotkanie w Sali domu spotkań.
 4. W sobotę 7 października przypada w naszej parafii dzień wieczystej adoracji; dlatego nie będzie całodziennej adoracji w I piątek, lecz całonocna z piątku (od g. 21) na sobotę i w sobotę po rannej Mszy św. do g. 17 wg proponowanego planu.
  7. Od soboty 7 października przez tydzień w naszej diecezji trwać będzie peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów; Szczegóły są na plakacie.
  8. Dziękujemy za ofiary na przygotowanie uroczystości odpustowej.
  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 9; w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 13.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa