Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła, dnia 17 września 2023 r.

 
1. Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach. Dziś nie będzie czynna kawiarenka parafialna, do biblioteki parafialnej zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy św. Przy bocznym wyjściu – prasa katolicka.

 1. Wyjazd na pielgrzymkę do Rychwałdu w środę o g. 8,30 z parkingu obok sklepu.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i patrona Polski,
  - w środę – śś. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy;
  - w czwartek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
  - w sobotę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny
 2. Spotkania formacyjne:
  - we poniedziałek po wieczornej Mszy św. – spotkanie służby liturgicznej;
  - we wtorek o g. 19 zapraszamy wspólnotę św. Bogurodzicy;
  - w środę po wieczornej Mszy św. – spotkanie Kół Koronkowych w bibliotece;
  na g. 19 zapraszamy na Mszę św. wspólnotę Matek w Modlitwie
  - w sobotę o g. 10 – spotkanie scholi dziecięco-młodzieżowej.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszę o g. 11,30 zapraszamy dzieci z rodzicami, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 4. W przyszłą niedzielę koncertem uwielbienia w amfiteatrze w Żywcu rozpoczyna się Tydzień z Ewangelią w naszej diecezji pod hasłem „Daję Słowo”. Już dziś zapraszamy na wydarzenia w ramach tego Tygodnia, które będą miały miejsce w naszej parafii: we wtorek 26 września – wieczór uwielbienia oraz w sobotę 30 września – premiera sztuki teatralnej w wykonaniu dzieci naszej parafii pt. „Obecny. Jezus oczami bł. Carla Acutisa”.
 5. Od 1 do 6 października będziemy przeżywać rekolekcje - odnowienie misji świętych, które będzie głosił ks. Marek Krzyżkowski redemptorysta. Plan rekolekcji jest w gablotce; już dziś prosimy o zaplanowanie sobie czasu na uczestnictwo w tym świętym czasie.
 6. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia parafii naszej diecezji. Programu można słuchać przez odbiorniki radiowe oraz przez internet. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 5; w kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 7. Dziękujemy za ofiary dziś składane na cele inwestycyjne parafii.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa