XXV Niedziela zwykła, dnia 24 września 2023 r.

1. Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach.
  2. Dziś koncertem uwielbienia o g. 15 w amfiteatrze w Żywcu rozpoczyna się Tydzień z Ewangelią w naszej diecezji pod hasłem „Daję Słowo”.
    3. Zapraszamy na wydarzenia w ramach tego Tygodnia, które będą miały miejsce w naszej parafii: we wtorek o g. 18 – wieczór uwielbienia oraz w sobotę 30 września o g. 18,30– premiera sztuki teatralnej w wykonaniu dzieci naszej parafii pt. „Obecny. Jezus oczami bł. Carla Acutisa”.

4.Liturgiczne obchody tygodnia
    :

- w środę wspomnienie św Wincentego a Paulo; w czwartek - św. Wacława; w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę – św. Hieronima.
    - Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe – w niedzielę o g. 16, w tygodniu
    o g. 17; zachęcamy do licznego udziału całe rodziny, poszczególne grupy parafialne o włączanie się w prowadzenie rozważań.
  3. Spotkania formacyjne:
    - w czwartek na g. 16,20 na nabożeństwo i Mszę popołudniową zapraszamy Apostolstwo Dobrej Śmierci, a w sobotę na Mszę o g. 7 i na spotkanie formacyjne po Mszy św. – Apostolat Maryjny.
    W sobotę o g. 9,30 – spotkanie służby liturgicznej, a o g. 10,30 – scholi dziecięco-młodzieżowej.
  4. Od wieczornej Mszy św. w sobotę będziemy przeżywać odnowienie misji świętych, które będzie głosił ks. Marek Krzyżkowski redemptorysta. Będzie to czas duchowego przygotowania do uroczystości rocznicy poświęcenia kościoła i uroczystości odpustowej ku czci NMP Różańcowej, a na zakończenie rekolekcji będziemy uroczystym aktem zawierzenia oddawać parafię Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału. Plan rekolekcji jest w gablotce i w biuletynie.
    7. Od 7 do 13 października w naszej diecezji w wybranych punktach trwać będzie peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów; nasz dekanat zaproszony jest do obchodów kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie 11 X. Więcej szczegółów na plakacie.
  5. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na cele inwestycyjne parafii.
    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 7; w kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 9.