Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła, dnia 10 września 2023 r.

Dziś dziękujemy Bogu za tegoroczne plony ziemi.


1. Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach.
Po wieczornej Mszy św. spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 1. W środę zapraszamy do licznego udziału w kolejnym czuwaniu fatimskim. Program czuwania:
  g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,45 do 20 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy i wspólnota Matek w Modlitwie; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny); 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski i akt zawierzenia.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
  - w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża św. (można w tym dniu przynieść krzyże, krzyżyki do poświęcenia),
  - w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej, jest to także trzeci piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego (zapraszamy na nabożeństwo o g. 16,15 i Mszę popołudniową z uczczeniem relikwii św. Faustyny);
  - w sobotę – wspomnienie śś męczenników Korneliusza i Cypriana
 2. Spotkania formacyjne:
  - we poniedziałek po wieczornej Mszy św. – spotkanie służby liturgicznej;
  - we wtorek na Mszę św. o g. 19 zapraszamy wspólnotę św. Bogurodzicy;
  - w czwartek na Mszę św. o g. 17 zapraszamy dzieci rozpoczynające przygotowanie do I Komunii św. wraz z rodzicami; dzieci przynoszą do poświęcenia krzyżyki, które otrzymały podczas pierwszej rozmowy z duszpasterzem;
  - w czwartek o g. 19 próba scholi Cantate;
  - w piątek rozpoczyna się w naszej parafii kurs Eureka przygotowujący młodzież z Pierśćca do Bierzmowania – obejmujemy naszą modlitwą uczestników i prowadzących kurs; także w piątek w bibliotece spotkanie grupy biblijnej o g. 18
  - w sobotę o g. 10 – spotkanie scholi dziecięco-młodzieżowej; po wieczornej Mszy - nauka przed chrztem.

5.W sobotę odbędzie się pielgrzymka rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Początek o g. 10. W programie Droga Krzyżowa, Msza św. i piknik rodzinny. Zapraszamy do udziału, chętnych do wyjazdu prosimy o kontakt w zakrystii.

 1. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Rychwałdu 20 września, zapisy w zakrystii, koszt ok. 150 zł.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

8.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 3; w kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 5. W przyszłą niedzielę członkowie rad parafialnych zbiorę kolektę na cele inwestycyjne parafii.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa