Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła, dnia 30 lipca 2023 r.

 1. Powierzamy dziś w modlitwie szczególnie młodzież pielgrzymującą na Światowe Dni Młodzieży i duchowe owoce tego wydarzenia rozpoczynającego się w najbliższą środę.

 2. Dziś po każdej Mszy św. będziemy błogosławić pojazdy i kierowców; i jak co roku zachęcamy z tej okazji kierowców do wzięcia udziału w akcji MIVA Polska „1 gr. za 1 km bezpiecznej jazdy”, z której dochód przeznaczony jest na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli;
  we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego; w tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji; modlimy się w tej intencji, zachęcamy do wpisywania swoich postanowień w Parafialnej Księdze Trzeźwości;
  w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, kapłana.

 4. We wtorek wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o g. 19, o g. 19,30 Msza św., a po niej adoracja i modlitwy wstawiennicze.
 1. W środę spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego przez Spowiedź św. (dla dzieci i młodzieży Spowiedź w piątek od g. 16, dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św.), przez udział nabożeństwach i we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. wynagradzającej, przez ofiarowanie swego czasu na adorowanie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (adoracja w piątek całodzienna i od g. 20 całonocna – prosimy chętne osoby o zadeklarowanie godziny adoracji…). W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo o g. 6,15 i na Mszę wynagradzającą.

 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu - rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.
 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 4; w kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 5.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa