Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Przemienienia Pańskiego, dnia 6 sierpnia 2023 r.

  1. Obejmujemy modlitwą młodzież kończącą dziś udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, polecamy duchowe owoce ich pielgrzymki.

Dziś i jutro z pięciu miejsc naszej diecezji: Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie 11 sierpnia (piątek) o godzinie 12:00, by następnie pokłonić się w Kaplicy Cudownego Obrazu Bożej Matce. O godzinie 14:00 na wałach pod przewodnictwem Biskupa Romana Pindla zostanie odprawiona Msza święta kończąca pielgrzymkę. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami, prosimy o modlitwę i zapraszamy 11 sierpnia na Jasną Górę, aby wspólnie pokłonić się Matce Najświętszej i zawierzyć Jej losy naszych rodzin, parafii, Diecezji i całego Kościoła.

  1. Obchody liturgiczne tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Dominika;
    w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy;
    w czwartek święto św. Wawrzyńca – w tym dniu tradycyjna dziękczynna procesja ze Skoczowa do Bielowicka na uroczystość odpustową (suma odpustowa o g. 17);
    w piątek – wspomnienie św. Klary.
  1. Ojcowie dominikanie z Ustronia Hermanic zapraszają na Letnią Szkołę Duchowości w dniach 8 – 11 sierpnia. Szczegóły w gablotce.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 5; w kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 6. Dziękujemy kierowcom za wzięcie udziału w ub. niedzielę w akcji MIVA Polska i ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa