Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela wielkanocna, dnia 7 maja 2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii dokonywanej przez biskupa ordynariusza Romana Pindla, któremu dziękujemy za wygłoszone dziś Słowo Boże, sprawowaną Eucharystię, udzielane błogosławieństwo i za całą ojcowską i pasterską troskę o naszą parafię.
 2. W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika patrona Polski – w tym dniu ksiądz biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji; modlimy się za kandydatów do święceń.
 3. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie NMP Fatimskiej, w naszej parafii jak co roku rozpoczniemy w tym dniu cykl czuwań fatimskich. Program czuwania będzie następujący: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,45 do 20 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy i wspólnota Matek w Modlitwie; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny); 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski. Zapraszamy do licznego udziału.

4.Próby liturgii uroczystości I Komunii św.: w czwartek (gr. I) i w piątek (gr. II) po wieczornej Mszy św. W przyszłą niedzielę o g. 9,30 pierwsza grupa dzieci przeżywać będzie uroczystość I Komunii św. (5 pierwszych rzędów ławek będzie zarezerwowanych). Spowiedź św. dla nich będzie w piątek o g. 16, Spowiedź św. dla rodziców i bliskich – w piątek i sobotę pół godziny przed nabożeństwami.

 1. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 – wspólnota św. Bogurodzicy, w piątek o g. 15 dziecięca grupa teatralna, o g. 18 – wspólnota młodzieżowa Effatha; w sobotę o g. 9 – służba liturgiczna, o g. 10 – schola dziecięco-młodzieżowa, o g. 18 – schola Cantare.

Do dziś można zadeklarować godzinę modlitwy za Ojczyznę w ramach modlitwy nieustannej, której dzień  dla naszej parafii został wyznaczony na 8 maja. Zapraszamy chętnych parafian do włączenia się (miejsce i forma modlitwy dowolna); wszelkimi informacji służą osoby zapisujące.

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę (150 zł) na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 21; w sobotę prosimy o sprzątanie rodziców dzieci komunijnych.
 2. Zaproszenia na pielgrzymki:
  - nasz dekanat organizuje pielgrzymkę do Warszawy 9-10 czerwca na uroczystość przekazania świątyni Opatrzności relikwii św. Józefa Bilczewskiego (wszystkie szczegóły na plakacie);
  - nasza parafia organizuje 3-dniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Wielkopolski (m.in. Kalisz, Gostyń, Licheń) 29-31 sierpnia, szczegóły w przyszłą niedzielę;
  - na plakacie także szczegóły organizowanej przez naszą diecezję we wrześniu pielgrzymki do Rzymu na uroczystość 770 r. kanonizacji św. Stanisława
  - nasza parafia będzie współorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym przyszłego roku (5-11.02. 2024). Wszystkie szczegóły na plakacie w gablotce. Zapisy u ks. Mikołaja.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa