Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela wielkanocna, dnia 14 maja 2023 r.

1. Dziś pierwsza grupa dzieci przeżywa uroczystość I Komunii św. Obejmujemy dzieci i ich rodziców naszą modlitwą.
2. Dziś o g. 16, a w tygodniu o g. 17 zapraszamy do licznego udziału w maryjnych nabożeństwach majowych. W poniedziałek podczas nabożeństwa dzieci po I Komunii św. będą dziękować za dar pełnego udziału w Eucharystii, a do piątku będzie trwał ich „biały tydzień”.


3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Zapraszamy w te dni do udziału w procesji błagalnej do krzyża misyjnego przed Mszą św. o g. 7.
4. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
5. W piątek przypada dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 16,30 i na Mszę św. z uczczeniem relikwii św. Faustyny. W tym dniu rozpoczniemy też nowennę modlitewną poprzedzającą uroczystość Zesłania Ducha Św.
6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskie-go; w tym dniu o g. 9,30 druga grupa dzieci przeżywać będzie uroczystość I Komunii św. Próba liturgii – w czwartek po wieczornej Mszy św., Spowiedź św. dla dzieci - w piątek o g. 16, Spowiedź św. dla rodziców i bliskich – w piątek i sobotę pół godziny przed nabożeństwami.
7. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 – wspólnota św. Bogurodzicy, w środę po wieczornej Mszy św. – Koła Koronkowe, w piątek o g. 15 dziecięca grupa teatralna, o g. 18 – wspólnota młodzieżowa Effatha; w sobotę o g. 9 – służba liturgiczna, o g. 10 – schola dziecięco-młodzieżowa, o g. 18 – schola Cantare.
.
8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za dekorację na dzisiejszą uroczystość rodzicom dzieci komunijnych; w sobotę prosimy o sprzątanie rodziców drugiej grupy dzieci komunijnych. Obu grupom dziękujemy także za dar ołtarza – renowację kielicha mszalnego oraz za ofiary na materiały formacyjne dla następnego rocznika.
9. Zaproszenia na pielgrzymki: - nasza parafia organizuje 3-dniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Wielkopolski (m.in. Kalisz, Gostyń, Licheń) 29-31 sierpnia, szczegóły w gablotce, zapisy w zakrystii; - Szczegóły pielgrzymki do Ziemi Świętej także na plakacie w gablotce. Zapisy u ks. Mikołaja. Jeszcze w tym tygodniu można u ks. Mikołaja zapisywać dzieci na Wakacje z Bogiem.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa