Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela wielkanocna, dnia 30 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. Dziś na g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach z modlitwą o powołania. Dzisiaj z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyrusza diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Pielgrzymów obejmujemy naszą modlitwą.
 2. Obchody liturgiczne: - W poniedziałek we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, pamiętamy także o tych, którzy zostali pracy pozbawieni. W tym dniu rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe – zapraszamy do licznego w nich udziału codziennie przed Mszą św. wieczorną o g. 17, a w niedzielę i święta o g. 16,00.

- W środę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym, o g. 11,30 – Msza św. za Ojczyznę, na g. 16,30 zapraszamy na Mszę św. maturzystów;


- w czwartek – wspomnienie św. Floriana, w sobotę – świętych apostołów Filipa i Jakuba.

- W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego: Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w piątek o g. 16, dla dorosłych codziennie pół godziny przed nabożeństwem; w piątek zapraszamy do udziału w adoracji Najśw. Sakramentu; w sobotę od g. 8 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

 1. We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o g. 19, Msza św. o g. 19,30, następnie adoracja i modlitwy wstawiennicze.

4.Próby liturgii I Komunii św.: w czwartek (gr. I) i w piątek (gr. II) po wieczornej Mszy św.

 1.  W przyszłą niedzielę 7 maja ks. biskup ordynariusz Roman Pindel dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii. Przywitanie i sprawozdanie duszpasterskie będzie na Mszy św. o g. 9,30, na koniec tej Mszy św. ks. Biskup będzie modlił się za zmarłych, natomiast o g. 11,30 ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy św., wygłosi Słowo Boże, będzie błogosławił rodziny i dzieci. Zapraszamy na tę Mszę św. szczególnie rodziny z dziećmi.

 2. Przez cały maj będzie trwała szczególna modlitwa za Ojczyznę. Dla naszej parafii został wyznaczony na tę modlitwę dzień 8 maja. Zapraszamy chętnych parafian do włączenia się; zapisy będą przed kościołem od 3 do 7 maja; wszelkimi informacji służą osoby zapisujące.
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 19; w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 21.
 4. Zaproszenia na pielgrzymki:
  - nasz dekanat organizuje pielgrzymkę do Warszawy 9-10 czerwca na uroczystość przekazania świątyni Opatrzności relikwii św. Józefa Bilczewskiego (wszystkie szczegóły na plakacie);
  - na plakacie także szczegóły organizowanej przez naszą diecezję we wrześniu pielgrzymki do Rzymu na uroczystość 770 r. kanonizacji św. Stanisława
  - nasza parafia będzie współorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym przyszłego roku (5-11.02. 2024). Wszystkie szczegóły na plakacie w gablotce. Zapisy u ks. Mikołaja.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa