III Niedziela wielkanocna, dnia 23 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Dziś na g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła.

2. W najbliższy czwartek o g. 17 w ramach spotkań przed wizytacyjnych dyrektor wydziału duszpasterskiego naszej kurii diecezjalnej Piotr Hoffman zaprasza na Mszę św. wszystkie grupy i wspólnoty działające przy naszej parafii. Podczas Mszy św. wygłosi on Słowo Boże, a po Mszy św. na probostwie pragnie się spotkać z liderami wszystkich wspólnot. Natomiast wikariusz generalny ks. Marek Studenski zaprasza członków naszych rad parafialnych na spotkanie na probostwie w piątek po wieczornej Mszy św. Serdecznie wszystkich, którzy mogą przybyć - zapraszamy. Wizytacji kanonicznej naszej parafii dokona ks. biskup ordynariusz Roman Pindel w niedzielę 7 maja.
  3. Pozostałe w tym tygodniu spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 – wspólnota św. Bogurodzicy, w piątek o g. 15 – dziecięca grupa teatralna, o g. 18 – grupa młodzieżowa, w sobotę po rannej Mszy św. – Apostolat Maryjny, o g. 9 – służba liturgiczna, o g. 10 – schola dziecięco-młodzieżowa; w sobotę o g. 18 – schola Cantare.
    We wtorek po wieczornej Mszy św. – próba liturgii uroczystości I Komunii św. – grupa I.
  4. Obchody liturgiczne tygodnia:
    w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski;
    we wtorek święto św. Marka ewangelisty – w tym dniu zapraszamy przed poranną Mszą św. o g. 7 do udziału w procesji błagalnej do krzyża misyjnego;
    w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, jest to także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego podczas II wojny światowej.

W przyszłą niedzielę z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. W tym dniu ofiarą do puszek wspieramy radio diecezjalne Anioł Beskidów.

1.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 17; w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców Morcinka 19.
  1. W przedsionku kościoła znajduje się skrzynia rzeczy znalezionych. Prosimy zainteresowanych o odbieranie swoich rzeczy.
  2. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 przypomina o zapisach do pierwszych klas w nowym roku szkolnym.
  3. Nasza parafia będzie współorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym przyszłego roku (5-11.02. 2024). Wszystkie szczegóły na plakacie w gablotce. Zapisy u ks. Mikołaja.