Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela wielkanocna, dnia 23 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Dziś na g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła.

 2. W najbliższy czwartek o g. 17 w ramach spotkań przed wizytacyjnych dyrektor wydziału duszpasterskiego naszej kurii diecezjalnej Piotr Hoffman zaprasza na Mszę św. wszystkie grupy i wspólnoty działające przy naszej parafii. Podczas Mszy św. wygłosi on Słowo Boże, a po Mszy św. na probostwie pragnie się spotkać z liderami wszystkich wspólnot. Natomiast wikariusz generalny ks. Marek Studenski zaprasza członków naszych rad parafialnych na spotkanie na probostwie w piątek po wieczornej Mszy św. Serdecznie wszystkich, którzy mogą przybyć - zapraszamy. Wizytacji kanonicznej naszej parafii dokona ks. biskup ordynariusz Roman Pindel w niedzielę 7 maja.
 3. Pozostałe w tym tygodniu spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 – wspólnota św. Bogurodzicy, w piątek o g. 15 – dziecięca grupa teatralna, o g. 18 – grupa młodzieżowa, w sobotę po rannej Mszy św. – Apostolat Maryjny, o g. 9 – służba liturgiczna, o g. 10 – schola dziecięco-młodzieżowa; w sobotę o g. 18 – schola Cantare.
  We wtorek po wieczornej Mszy św. – próba liturgii uroczystości I Komunii św. – grupa I.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski;
  we wtorek święto św. Marka ewangelisty – w tym dniu zapraszamy przed poranną Mszą św. o g. 7 do udziału w procesji błagalnej do krzyża misyjnego;
  w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, jest to także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego podczas II wojny światowej.

W przyszłą niedzielę z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. W tym dniu ofiarą do puszek wspieramy radio diecezjalne Anioł Beskidów.

 1.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 17; w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców Morcinka 19.
 1. W przedsionku kościoła znajduje się skrzynia rzeczy znalezionych. Prosimy zainteresowanych o odbieranie swoich rzeczy.
 2. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 przypomina o zapisach do pierwszych klas w nowym roku szkolnym.
 3. Nasza parafia będzie współorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym przyszłego roku (5-11.02. 2024). Wszystkie szczegóły na plakacie w gablotce. Zapisy u ks. Mikołaja.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa