Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej, dnia 2 kwietnia 2023 r.

  1. Dziś na g. 15,45 zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Dziś przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przyłączmy się do apelu „Solidarni z św. Janem Pawłem II” i umieśćmy w tym dniu jego wizerunki w oknach, a w godzinie śmierci o 21,37 zapalmy świecę.
  2. 2. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, a zwłaszcza Truduum Paschalne to czas najbardziej intensywnego przeżywania prawd naszej wiary. Od popołudnia Wielkiego Czwartku prosimy o zachowanie świątecznego charakteru tych świątecznych dni, o ograniczenie prac tylko do niezbędnych, o wyciszenie i o włączenie się do udziału w najważniejszych w roku wydarzeniach liturgicznych. Pracodawców prosimy o umożliwienie swym pracownikom przeżywania Triduum od W. Czwartku po południu. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w niezwykle bogatych ceremoniach Triduum:

* w Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18 (z obrzędem umycia nóg i z Komunią św. pod dwiema postaciami), w tym dniu zachęcamy do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania z naszej parafii, a także za dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do g. 22 (o g. 21,30 - wspólnota św. Bogurodzicy, o g. 22 – modlitwa Komplety), w Wielki Piątek adoracja w „Ciemnicy” od g. 7 do 18);

* w Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa dla naszego zbawienia: g. 8 – ciemna jutrznia, g. 9 - Droga Krzyżowa wokół kościoła, a o g. 17 Liturgia Męki Pańskiej, po której rozpocznie się adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie i będzie możliwość uczczenia św. Krzyża. Adoracja potrwa całą noc, a w Wielką Sobotę do g. 19,30. Do prowadzenia adoracji  w Wielki Piątek prosimy młodzież o g. 21, wspólnotę św. Bogurodzicy o 21,30, a po komplecie o g. 22 zapraszamy do śpiewania Gorzkich Żali oraz na g. 23 zapraszamy (szczególnie mężczyzn) do odprawienia Drogi Krzyżowej, natomiast na nocne godziny adoracji od 24 do 7 prosimy chętnych o zadeklarowanie w zakrystii którejś godziny czuwania. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę do procesji rezurekcyjnej zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

* Wielka Sobota – dzień wspominania dzieł zbawczych Boga, adoracji przy Bożym Grobie i uczczenia Krzyża św.; w tym dniu błogosławimy też pokarmy wielkanocne – o g. 11, 14 i 15;

* Wigilia Paschalnaszczytowy moment liturgii Triduum i całego roku kościelnego, podczas której rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy, rozpocznie się o g. 20 liturgią światła przed kościołem, a zakończy się Mszą św. rezurekcyjną z procesją wokół kościoła; - to nasze uroczyste przyznanie się do Jezusa i zaproszenie Go do naszego życia, prosimy o przyniesienie na tę liturgię świec z okapnikami,  także białych chust lub szalików (będzie można się w nie zaopatrzyć w kościele – na chwilę odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych).

* Triduum Paschalne zakończą uroczyste nieszpory wielkanocne w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 16.

  1. Dla godnego i owocnego przeżycia Triduum konieczne jest doświadczenie Miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty. Okazje do Spowiedzi św.: w W. Poniedziałek, Wtorek i Środę od g. 16, w W. Czwartek od g. 7 do 9 i od 15 do 17, w W. Piątek od g. 7 do 10 i od 15 do 16,30. i w W. Sobotę od 7 do 10 i po błogosławieniu pokarmów o 14 i o 15 do 16. Nie będzie czynny w Wielkim Tygodniu konfesjonał stały.
  2. W Wielki Wtorek na g. 19 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
    W Wielką Środę o g. 8 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
  3.  Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli (2636 zł) na paczki świąteczne dla potrzebujących naszej parafii. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację mieszkańcom ul. Morcinka 9, w W. Środę o g. 18 prosimy o sprzątanie mieszkańców Morcinka 13.
  4. Zaproszenia -rekolekcje wielkopostne „Twoja Pasja” z o. Tomaszem Nowakiem w kościele oo. Bonifratrów w Cieszynie 2-5 IV;
    - u ks. Mikołaja zapisy na Wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży (25-30 czerwca br.).

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa