Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, dnia 9 kwietnia 2023 r.

  1. Dziś na g. 16,00 zapraszamy do udziału w uroczystych nieszporach wielkanocnych kończących obchód Triduum Paschalnego, podczas których jeszcze raz odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  2. Zachęcamy do udziału w Eucharystii przez kolejne dni Oktawy, które są przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pańskiego, każdy z tych dni ma rangę uroczystości. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego (w tym dniu składka na uczelnie katolickie), w pozostałe dni o g. 7 i 17. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Oktawa zakończy się świętem Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę.
  3. Trwa także nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego, modlitwę nowenny będziemy odmawiać codziennie na zakończenie adoracji, a w środę i w piątek o g. 15.

Pamiętamy o modlitwie za dzieci przystępujące w najbliższych dniach do I Spowiedzi św., a także za młodzież z Górek W., które od piątku przez rekolekcje w naszej parafii przygotowywać się będzie do Bierzmowania.
W kościele św. Mikołaja w Pierśćcu w sobotę o g. 9 – Msza św. koncelebrowana przez kapłanów całego dekanatu skoczowskiego (tzw. „konwent wielkanocny”), chętnych z naszej zapraszamy do dołączenia się do tej modlitwy za kapłanów.

  1. W przyszłą niedzielę w święto Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia, jest to także patronalne święto Caritas. W tym dniu składka przeznaczona jest na cele charytatywne.
  2. 5. Bóg zapłać członkom Caritas parafii za przygotowanie i rozdanie 37 paczek świątecznych dla potrzebujących, dziękujemy Wam wszystkim za wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego, służbie kościelnej, liturgicznej, budowniczym Ciemnicy i Bożego Grobu, scholi Cantare – za poświęcony czas i zaangażowanie, dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom wspierających w tym czasie naszą wspólnotę, a także za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 13; w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców Morcinka 15.
  3. Zaproszenie - u ks. Mikołaja zapisy na Wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży (25-30 VI), szczegóły w gablotce.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa