Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu, dnia 26 mara 2023 r.

Dziś na g. 15,45 zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 1.  Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu: - w środę po wieczornej Mszy św. – Klub Seniora w domu spotkań; w piątek o g. 16 – dziecięca grupa teatralna, po wieczornej Mszy św. – grupa młodzieżowa, - w sobotę o g. 9 – służba liturgiczna, o g. 10 – schola dziecięco-młodzieżowa; o g. 18 – schola liturgiczna;
 2. W piątek zapraszamy do udziału w skoczowskiej Drodze Krzyżowej (ulicami miasta na Kaplicówkę) – początek po Mszy św. o g. 17 w kościele śś. Piotra i Pawła. W naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej po rannej Mszy św. i o g. 17). Chętne osoby, które chcą wziąć udział w ekstremalnej Drodze Krzyżowej wraz z grupą naszych parafian (31 marca, z piątku na sobotę, trasa w okolicy Bielska Wapienicy) proszone są o kontakt w zakrystii.
  Na pielgrzymkę na Górę św. Anny wyjeżdżamy w najbliższą sobotę z parkingu przy sklepie o g. 8,30.
 3. W przyszłą niedzielę (Męki Pańskiej, Niedzielę Palmową) rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Osoby chętne do przygotowania palm zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św. do domu spotkań. Błogosławienie palm w niedzielę podczas każdej Mszy św., a uroczysta procesja z palmami wokół kościoła przed Mszą św. o g. 11,30 – zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi już na g. 11,20.
  5. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć artystkę z Ukrainy Irynę Krill, która swoim śpiewem i grą ubogaci liturgię Mszy św.
  W niedzielę 2 kwietnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przyłączmy się do apelu „Solidarni z św. Janem Pawłem II” i umieśćmy w tym dniu jego wizerunki w oknach, a w godzinie śmierci o 21,37 zapalmy świecę.
  6. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii (szczególnie na dalszy etap malowania kościoła). Dzisiaj ofiarą do puszek będzie można wesprzeć potrzebujących naszej parafii, dla których członkowie parafialnego Caritas przygotowują paczki świąteczne.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację mieszkańcom ul. Morcinka 7, w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 9.

 1. Zaproszenia: - do końca marca można zapisywać się na jednodniową pielgrzymkę do Tarnowa i Szczepanowa, organizowaną przez Apostolat Maryjny (wyjazd 22 kwietnia ze Starego Targowiska w Skoczowie, informacje i zapisy u p. Marii nr tel. 605 897 243);
  - dzieci i młodzież zachęcamy do wyjazdu na Wakacje z Bogiem do Zakopanego i Krakowa (25-30 czerwca br.), szczegóły na plakacie i w biuletynie, zapisy u ks. Mikołaja.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa