Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu, dnia 19 marca 2023 r.

  1. Rozpoczęliśmy w parafii czas wielkopostnych rekolekcji, które głosi o. Ludwik Bujok franciszkanin z Koszarawy Bystrej. Prosimy dla niego o dar Ducha Świętego, a dla nas o otwarcie na Boże Słowo. Dziś na g. 15,45 zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, a po wieczornej Mszy św. zapraszamy na rekolekcyjne spotkanie młodzież szkół ponadpodstawowych, studentów i pracujących. Na Msze z naukami rekolekcyjnymi do poniedziałku do środy zapraszamy młodzież i dorosłych o g. 7 i 17. Od poniedziałku rozpoczynają także rekolekcje uczniowie naszej szkoły według planu (o g. 9 i11); szczegółowy plan umieszczony jest w gablotce, w biuletynie i na stronie internetowej).
  2. 2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  3. W czwartek po wieczornej Mszy św. – zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami (grupa II). Pozostałe spotkania formacyjne w tym tygodniu: - w piątek po wieczornej Mszy św. – grupa młodzieżowa, - w sobotę po rannej Mszy św. – Apostolat Maryjny; o g. 9 – służba liturgiczna, o g. 10 – schola dziecięco-młodzieżowa; o g. 18 – schola liturgiczna;
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątek o g. 17 (również po rannej Mszy św. w piątek – rozważania Drogi Krzyżowej).
    5. Trwa Tydzień modlitw o ochronę życia poczętego, poprzedzający Dzień Świętości Życia w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W sobotę w uroczystość Zwiastowania zapraszamy na Mszę św. o g. 7, podczas Mszy św. będzie można podjąć lub wznowić deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego (deklaracje do zabrania na stoliku z darami). Podczas tej Mszy św. ofiarą do puszek wspieramy Dom Matki i Dziecka. Podczas Mszy św. modlić się będziemy za naszą diecezję w 31 rocznicę jej erygowania.
    6. Dziękujemy za ofiary ub. niedzielina pomoc hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku w akcji „Pola nadziei”. Bóg zapłać za dziś składane ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii (szczególnie na dalszy etap malowania kościoła). W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będzie można wesprzeć potrzebujących naszej parafii, dla których członkowie parafialnego Caritas przygotowują paczki świąteczne.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację mieszkańcom ul. Morcinka 3, w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 5.

  1. Apostolat Maryjny naszej diecezji organizuje jednodniową pielgrzymkę do Tarnowa i Szczepanowa; wyjazd 22 kwietnia ze Starego Targowiska w Skoczowie. Szczegółowe informacje i zapisy (do 31 marca) u p. Marii nr tel. 605 897 243.

Dla chętnych spośród młodzieży (wiek 14-35 lat) do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie  - szczegółowe informacje na plakacie w gablotce i u ks. Mikołaja.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa