III Niedziela Wielkiego Postu, dnia 12 marca 2023 r.

1. Dziś na g. 15,45 zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątek o g. 17 (również po rannej Mszy św. w piątek – rozważania Drogi Krzyżowej).

1.  W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, w którym oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed Drogą Krzyżową o g. 16,15. Po Mszy św. – oddanie czci św. Faustynie w znaku jej relikwii.
  1. Do 2 kwietnia trwają zapisy na diecezjalną pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.faustyna.bielsko.pl.
  1. Spotkania formacyjne: - w środę po wieczornej Mszy św. – Koła Miłosierdzia, o g. 19 – wspólnota Matek w Modlitwie;
    - w czwartek po wieczornej Mszy św. – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami (grupa I);
    - w piątek o g. 16 – dziecięca grupa teatralna; po wieczornej Mszy św. – grupa młodzieżowa,
    - w sobotę o g. 9 – służba liturgiczna, o g. 10 – schola dziecięco-młodzieżowa; o g. 18 – schola liturgiczna;
    w sobotę o g. 18 – nauka przed chrztem; liturgia chrzcielna w przyszłą niedzielę o g. 11,30.
    Do biblioteki parafialnej zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy św.

5.Od przyszłej niedzieli do środy 22 marca przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne. Będzie je głosił o. Ludwik Bujok z Koszarawy Bystrej. Szczegółowy program rekolekcji dla dorosłych i dla uczniów naszej szkoły jest wywieszony w gablotce.
W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień modlitw o ochronę życia poczętego, poprzedzający Dzień Świętości Życia w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

6. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli (2275 zł) na pomoc dzieciom Afryki. Dziś ofiarą do puszek program „Pola nadziei” realizowany w naszej szkole – to zbiórka na utrzymanie hospicjum św. Jana Pawła II
w Bielsku-Białej. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację mieszkańcom ul. Morcinka 3, w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 5.