Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła, dnia 4 września 2022 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli Msza św. wieczorna - o g. 16,30. Przedtem o g. 16 zapraszamy na nieszpory. O g. 17,30 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Dziś odbywa się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.
 1. Kancelaria czynna w zwykłych godzinach (można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok). Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy codziennie godzinę przed wieczorną Mszą św., a w środę i w piątek na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację od g. 15.

  3. Obchody
  liturgiczne tygodnia:

  - w poniedziałek wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty;
  w środę – św. Melchiora współpatrona naszej diecezji; w czwartek – święto Narodzenia NMP.
  4. We wtorek o g. 19 zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy św. adoracja i modlitwy wstawiennicze.
 1. Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek po Mszy św. o g. 17 (rodzice w kościele, kandydaci w domu spotkań). Rodzice dzieci klas IV i V mogą jeszcze w zakrystii zapisać się na materiały do czytania rodzinnego Dobrej Nowiny.
 1. W nocy ze środy na czwartek wyjeżdżamy na autokarową pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Mazur; zbiórka o g. 23,30 na parkingu przy sklepie, w autobusie dopłata 300 zł kosztów pielgrzymki.
 2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30 będziemy Bogu dziękować za tegoroczne plony ziemi. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich rolników i działkowiczów, a także pracowników Teksid Poland i ich rodziny; prosimy o przyniesienie darów w sobotę przed południem – owoców ziemi do przystrojenia ołtarza.
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 6. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 7.
  Funkcję kościelnego w ostatnich dniach podjął Dominik Gruszka. Życzymy mu potrzebnych sił, wytrwałości i radości w posłudze.
  PRZY BOCZNYM WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA – PRASA KATOLICKA;
  Od tej niedzieli czynne są  kawiarenka i biblioteka parafialna. ZAPRASZAMY po Mszy o g. 9,30.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa