Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła, dnia 28 sierpnia 2022 r.

 1. Witamy dziś obejmującego posługę w naszej parafii wikarego ks. Mikołaja Krzyżowskiego. Otaczamy go naszą modlitwą i życzliwością, życząc obfitych darów Ducha Św.
 2. Od środy będą już codziennie dwie Msze św. w tygodniu, kancelaria także będzie czynna w zwykłych godzinach (można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok), a od przyszłej niedzieli Msza św. wieczorna - o g. 16,30. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy codziennie godzinę przed wieczorną Msza św., a w środę i w piątek na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację od g. 15.
  Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
  - w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.
 3. W czwartek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami na Mszę św. inaugurującą nowy rok w czwartek o g. 17. Dzieci klas pierwszych prosimy o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych do pobłogosławienia. Uczniów szkół ponadpodstawowych zapraszamy na Mszę św. w piątek o g. 17. Na tę Mszę św. również zapraszamy uczniów klas VIII, dzieci po I Komunii św. i wszystkich praktykujących pierwsze piątki miesiąca. Spotkanie formacyjny dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców będzie w następny piątek, 9 września.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci (kl. V – VII) w czwartek od g. 16; dla kl. IV, VIII i młodzieży w piątek od g. 16, dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy do modlitwy o dar nowych powołań, do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. W piątek zapraszamy na całodzienną i całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończy w sobotę o g. 6,15 nabożeństwo i Msza wynagradzająca do Niepokalanego Serca NMP. W sobotę od g. 8 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 5. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 Msza św. inaugurująca nowy rok formacji wspólnoty św. Bogurodzicy, w sobotę o g. 9,30 – spotkanie służby liturgicznej; o g. 10,30 – scholi dziecięcej, w przyszłą niedzielę o g. 17,30 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.
 6. Jeszcze w tym tygodniu rodzice, którzy chcą rozpocząć przygotowanie swego dziecka do I Komunii św., w naszej parafii – jeżeli jeszcze tego nie uczynili – mogą zabrać z zakrystii deklarację zgłoszenia i zapisać się na pierwszą rozmowę z duszpasterzem.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 5. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 6.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa