Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła, dnia 26 czerwca 2022 r.

  1. Ks. wikary Przemek Guzior pod koniec sierpnia zostaje decyzją ks. biskupa przeniesiony do parafii św. Pawła w Bielsku. W jego miejsce skierowany zostaje do naszej parafii ks. neoprezbiter Mikołaj Krzyżowski pochodzący z Sopotni W. Ks. Przemkowi za gorliwą i owocną 7-letnią posługę w naszej parafii będziemy dziękować w niedzielę 21 sierpnia, a nowego ks. wikarego będziemy witać 28 sierpnia.
  2. W okresie wakacji w tygodniu od poniedziałku do czwartku (za wyjątkiem świąt przypadających w te dni) będzie tylko jedna Msza św. – w poniedziałek i środę o g. 7, we wtorek i czwartek o g. 17, wspólna Koronka i adoracja od 15 będzie w czwartki, piątki i soboty, kancelaria będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy św. w tygodniu.
    3. W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów na Mazurach, a także zapisy na biblijną katechezę dzieci po I Komunii św., są także do odebrania formularze do zgłoszenia dziecka na przygotowanie do I Komunii św. w przyszłym roku i lista do zapisów na pierwszą rozmowę z duszpasterzem.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza; w środę uroczystość śś. Piotra i Pawła (w tym dniu dwie Msze św. – o g. 7 i 17), dzień modlitwy za Ojca św. i cały Kościół, składka w tym dniu to świętopietrze za potrzeby Stolicy Apostolskiej; w czwartek kończymy nabożeństwa czerwcowe ku czci Bożego Serca.

W czwartek na nabożeństwo o g. 16,20 i na Mszę popołudniową zapraszamy szczególnie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po rannej Mszy św. i nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, przed wieczorną Mszą św. – nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, a od g. 20 – całonocna adoracja, którą zakończymy o g. 6,15 nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP i Mszą św. wynagradzającą o g. 7. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę, do odnowienia życia sakramentalnego przez skorzystanie ze Spowiedzi św.; prosimy też o zgłaszanie chorych, których będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w sobotę od g. 8.

  1. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie w naszej parafii głosił o. Paschalis misjonarz z Boliwii, który zwróci się też o wsparcie misji ofiarą zbieraną po Mszy św. Kolekta w czasie Mszy św. – na potrzeby diecezji i sądu biskupiego.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 22. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 23 i 32. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii zł oraz wspieranie akcji pomocy dla Ukrainy.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa