Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Akcja pomocy ofiarom wojny na Ukrainie

Ks. dziekan Ignacy Czader proboszcz z Pogórza - koordynator (dla trzech dekanatów: cieszyńskiego, goleszowskiego i skoczowskiego) pomocy dla Ukrainy informuje, że owocem dotychczasowej zbiórki darów i ofiar są wysłane w marcu i maju dwa transporty o wartości 20.000 złotych każdy. Pierwszy zawierał 16 palet artykułów spożywczych i środków czystości, a drugi 10 palet produktów żywnościowych zakupionych prosto u producenta. Nadto przekazanych zostało 30.000 złotych w gotówce z przeznaczeniem m.in. na media, paliwo i skromne gratyfikacje dla osób posługujących wewnętrznym uchodźcom w kościelnych ośrodkach w Ukrainie. Te dwa transporty z tak bardzo potrzebną i oczekiwaną pomocą dotarły do arcybiskupiego ośrodka w Brzuchowicach koło Lwowa.

Ten i dwa inne ośrodki, każdego dnia udzielają schronienia i różnego rodzaju pomocy uciekającym przed wojną  matkom z dziećmi, osobom niepełnosprawnym i ludziom starszym. Darami tymi wspierane są także rodziny mieszkające na zachodzie Ukrainy, często mające polskie korzenie, które choć wcale niezamożne, to jednak przyjmujące uciekinierów ze wschodniej części kraju, ratując ich tym samym przed koniecznością opuszczenia swojej ojczyzny.

Obecnie przygotowywany jest kolejny transport, dlatego zostaje ogłoszona kolejna zbiórka darów w postaci podstawowych artykułów spożywczych i środków czystości. Dary prosimy przynosić do salek parafialnych w Pogórzu w czwartek, 23 czerwca, w godzinach od 9.00 do 16.00.
Z tyłu kościoła stoi skarbona, do której składać można ofiary na ten cel. Można zamiast samemu chodzić po sklepach i kupować rzeczy - równowartość tego, co zdecydowaliśmy się przeznaczyć na pomoc - złożyć do niej, ufając organizatorom pomocy, że zebrane w niej ofiary wydatkują w najbardziej właściwy sposób.

Wszystkim wcześniejszym, obecnym i przyszłym Darczyńcom z całego serca: Bóg zapłać!


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa