Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła, dnia 19 czerwca 2022 r.

Słowo Boże głosi dziś i udziela błogosławieństwa prymicyjnego neoprezbiter ks. Adrian Pietrasina.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie zapraszamy do udziału w nabożeństwie eucharystycznym o g. 17, a w czwartek na zakończenie oktawy także do udziału w procesji wokół kościoła.
W tym dniu zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. W czasie Mszy św. będzie włączenie kandydatów do grona ministrantów, a po Mszy św. – błogosławienie wianków kwiatów i ziół, które o przeniesienie których szczególnie prosimy dzieci.

 1. Obchody liturgiczne tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;
  w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu po rannej i przed popołudniową Mszą św. oddajemy nasze rodziny aktem zawierzenia Bożemu Sercu), nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (po rannej Mszy św. odmówimy akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP).
  3. W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów na Mazurach, a także zapisy na biblijną katechezę dzieci po I Komunii św.

Rodzice obecnych klas 2 mogą w zakrystii odbierać formularze do zgłoszenia dziecka na przygotowanie do I Komunii św. w przyszłym roku i zapisać się na pierwszą rozmowę z duszpasterzem.

 1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. pierwsze spotkanie dla uczniów obecnych klas VII zgłoszonych do przygotowania do Bierzmowania w przyszłym roku. Zapraszamy też osoby ze starszych roczników, które nie przyjęły jeszcze tego sakramentu i chcą rozpocząć przygotowanie.

W środę na g. 19 zapraszamy na Mszę św. wspólnotę Matek w Modlitwie, a w sobotę po rannej Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
5. W sobotę o g. 18 zapraszamy dzieci i młodzież ze scholi, służby liturgicznej i Effathy na agapę.

 1. W gablotce i na stronie internetowej parafii jest obszerna informacja ks. dziekana Ignacego Czadera o dotychczasowych owocach akcji pomocy naszych dekanatów dla ofiar wojny na Ukrainie oraz zapowiedź następnego transportu pomocy. Zbiórka darów – artykuły żywnościowe i środki czystości - odbędzie się w czwartek 23 VI w g. 9 – 16 w salkach parafii w Pogórzu, można też tę akcję wspomóc przez ofiarę pieniężną – z tyłu kościoła jest skarbonka na ten cel. Wszystkim wcześniejszym, obecnym i przyszłym Darczyńcom z całego serca: Bóg zapłać!
 2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 21. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i oprawę uroczystości Bożego Ciała: budowniczym ołtarzów, służbie liturgicznej, kościelnej, orkiestrze Gloriette, dzieciom sypiącym kwiaty, paniom z kwiaciarni, dziękujemy też za ofiary na kwiaty ub. niedzieli. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 22.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa