Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej, dnia 12 czerwca 2022 r.

  1. W poniedziałek zapraszamy do licznego udziału w czuwaniu fatimskim, by dać odpowiedź na apel Matki Bożej do modlitwy i pokuty w intencji pokoju i miłosierdzia dla świata. Program czuwania: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,30 do 20 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny); 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski.
  2. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą o g. 7, 8,30, ok. 11,15 (po procesji) i o g. 19. Trasa procesji Bożego Ciała przebiegać będzie ulicami naszego osiedla: po Mszy św., która rozpocznie się o g. 8,30 w kościele, procesja wyjdzie ul. Harcerską przez kładkę do ul. Morcinka, przy bloku Morcinka 18 będzie pierwszy ołtarz, następnie przejdziemy ulicami i chodnikami do ul. Morcinka 19 (II ołtarz), ulicą Morcinka w stronę szkoły (przy ul. Morcinka 13- III ołtarz) i wracamy tą samą drogą do kościoła (przy domu spotkań IV ołtarz), zakończenie procesji ok. g. 11 w kościele. Już dziś prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy (I-III – mieszkańcy okolicznych bloków, IV – młodzież i służba liturgiczna), oraz o uroczysty i liczny udział w procesji - zapraszamy dzieci po I Komunii św. w białych strojach do sypania kwiatów (próba w środę po wieczornej Mszy św.), prosimy rodziców o pomoc i opiekę dla nich; prosimy zabrać Chwalcie Pana, by brać żywy udział w śpiewie. Ofiary na kwiaty do ołtarzy można dziś składać do puszek przed kościołem.
  3. Pozostałe obchody liturgiczne tygodnia:
    w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, we wtorek – bł. Michała Kozala, w piątek – św. Alberta Chmielowskiego. W przyszłą niedzielę w ramach oktawy Bożego Ciała przed Mszą o g. 11,30 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne i procesję Bożego Ciała wokół kościoła.
    4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30 będzie liturgia chrzcielna i błogosławieństwo rocznych dzieci. Nauka przed chrztem – w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił i udzielał błogosławieństwo prymicyjne neoprezbiter ks. Adrian Pietrasina z Kamesznicy, który jako diakon głosił u nas kazania pasyjne.

5. W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów na Mazurach, (w dniach 8-10 września, orientacyjny koszt 500 zł, zaliczka przy zapisie 200 zł).

  1. W zakrystii także rodzice dzieci po I Komunii św. (obecna 3 i 4 klasa SP) mogą zapisać się na biblijną katechezę dzieci, która rozpocznie się od września (w każdą niedzielę będą przekazywane kolejne pomoce do pracy z Dobrą Nowiną dla dzieci). Rodzice obecnych klas 2 mogą w zakrystii odbierać formularze do zgłoszenia dziecka na przygotowanie do I Komunii św. w przyszłym roku i zapisać się na pierwszą rozmowę z duszpasterzem.

7. Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży, która przyjęła sakrament Bierzmowania oraz ich rodzicom za dar ołtarza. Młodzież  zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św.

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 19. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 21.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa