Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dnia 5 czerwca 2022 r.

Wraz z pielgrzymami gromadzącymi się na Kaplicówce modlimy się dziś za wstawiennictwem św. Jana Sarkandra w intencji naszej diecezji, jej pasterzy i wiernych.

1. Od dzisiejszej niedzieli aż do końca sierpnia Msze św. popołudniowe w niedzielę będą nie o g. 16,30 ale o g. 19.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych - codziennie przed Mszą św. o g. 17 oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
    - w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (dawniej obchodzone jako drugi dzień Zielonych Świąt). Jest to Misyjny Dzień Chorych, rozpoczyna się druga część okresu zwykłego w liturgii; składka w tym dniu przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o g. 7, 9 i 17;
    - we wtorek wspomnienie św. Michała Tomaszko; w środę – św. Jadwigi Królowej; - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; - w sobotę – wspomnienie św. Barnaby;
    - w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy – w tym dniu kończy się czas Spowiedzi wielkanocnej.
    4. W środę podczas Mszy św. o g. 17 ks. biskup Piotr Greger udzieli młodzieży klas ósmych naszej parafii sakramentu Bierzmowania. Kandydatów obejmujemy naszą modlitwą. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie po rannej Mszy św. Próby liturgii dla kandydatów będą w poniedziałek i wtorek (ze świadkami) o g. 18,30.
    5. W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów na Mazurach (Gietrzwałd, św. Lipka, Lidzbark, Stoczek), którą chcemy zorganizować w dniach 8-10 września (orientacyjny koszt 500 zł, zaliczka przy zapisie 200 zł).
  3. W zakrystii także rodzice dzieci po I Komunii św. (obecna 3 i 4 klasa SP) mogą zapisać się na biblijną katechezę dzieci, którą chcemy rozpocząć od września (w każdą niedzielę będą przekazywane kolejne pomoce do pracy z Dobrą Nowiną, które dzieci otrzymały podczas przygotowań do I Komunii św.).

Rodzice obecnych klas 2 mogą w zakrystii odbierać formularze do zgłoszenia dziecka na przygotowanie do I Komunii św. w przyszłym roku i zapisać się na pierwszą rozmowę z duszpasterzem.
7. W tym roku trasa procesji Bożego Ciała przebiegać będzie ulicami naszego osiedla (tak samo jak procesja różańcowa 13 maja): 16.06. po Mszy św., która rozpocznie się o g. 8,30 w kościele, procesja wyjdzie ul. Harcerską przez kładkę do ul. Morcinka, przy bloku Morcinka 18 będzie pierwszy ołtarz, następnie przejdziemy ulicami i chodnikami do ul. Morcinka 19 (II ołtarz), ulicą Morcinka w stronę szkoły (przy ul. Morcinka 13- III ołtarz) i wracamy tą samą drogą do kościoła (przy domu spotkań IV ołtarz), zakończenie procesji ok. g. 11 w kościele. Już dziś prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy (I-III – mieszkańcy okolicznych bloków, IV – młodzież i służba liturgiczna), oraz o uroczysty i liczny udział w procesji. Zbiórka na kwiaty do ołtarzy będzie w przyszłą niedzielę do puszek.

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 19.