Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie, dnia 29 maja 2022 r.

 1. Dziś o g. 16 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Na ostatnie nabożeństwa majowe zapraszamy w poniedziałek i wtorek o g. 17 przed popołudniową Mszą św.
 2. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Św. Modlitwę nowenny odmawiamy w ramach nabożeństw majowych i czerwcowych. W środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe – Litanię do Bożego Serca będziemy odmawiać na zakończenie adoracji przed popołudniową Mszą św.,
  a w niedziele przed Mszą św. o g. 11,30. Od przyszłej niedzieli aż do końca sierpnia Msze św. popołudniowe w niedzielę będą nie o g. 16,30 ale o g. 19.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Sarkandra kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji i naszego miasta; we wtorek - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w środę – wspomnienie św. Justyna (z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach
  o wszystkich dzieciach, w piątek – śś. Karola Lwangi i towarzyszy.
 4. W tym tygodniu przypadają – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od g. 16, na Mszę szkolną zapraszamy o g. 17, po Mszy św. – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do popołudniowej Mszy św. i od g. 20 do porannej Mszy św. w sobotę. Bardzo prosimy o potwierdzenie dyżurów adorujących osób w poszczególne godziny. Na nabożeństwo wynagradzające z Różańcem fatimskim zapraszamy od tego miesiąca w pierwszą sobotę o g. 6,15 przed poranną Mszą św. na zakończenie adoracji całonocnej. Od g. 8 w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
 5. W dniach 8-10 września chcemy zorganizować (przełożoną z 2020 r.) pielgrzymkę autokarową do sanktuariów na Mazurach (Gietrzwałd, św. Lipka, Lidzbark, Stoczek), orientacyjny koszt 600 zł, zapisy w zakrystii z wpłatą zaliczki 200 zł.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Św. Na czuwanie modlitewne Wigilii tej uroczystości zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy w sobotę od g. 19. Zakończenie czuwania Mszą św. o g. 22.
  7. W niedzielę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa; początek o g. 10,30 w kościele śś. Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Morcinka 17. W tym tygodniu prosimy
  o sprzątanie kandydatów do Bierzmowania .

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa