Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna, dnia 22 maja 2022 r.

Dziś w rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Skoczowie modlimy się za nasze miasto, parafię, a szczególnie za dzieci przeżywające uroczystość Pierwszej Komunii św.


1. Po Mszy św. o g. 9,30 do kawiarenki i biblioteki parafialnej. O g. 16 zapraszamy na nabożeństwo majowe. W tygodniu na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o g. 17 przed popołudniową Mszą św. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie w tym białym tygodniu dziękczynienia z dziećmi komunijnymi.  

  1. W ramach „białego tygodnia” w środę udajemy się z dziećmi komunijnymi na pielgrzymkę na Jasną Górę i do Leśniowa. Zbiórka na parkingu obok sklepu o g. 6 rano. Jest jeszcze parę miejsc wolnych.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, dni modlitw - zwłaszcza przy krzyżach przydrożnych – o urodzaje, w intencji pokoju i o uświęcenie pracy ludzkiej. Zapraszamy w te dni rano o g. 7 przed poranną Mszą św. na procesje błagalne do naszego krzyża misyjnego.

We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, a w czwartek – św. Filipa Nereusza.

  1. W czwartek na g. 16,30 zapraszamy na nabożeństwo członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, a nabożeństwo majowe w tym dniu i popołudniową Mszę św. zapraszamy szczególnie wszystkie mamy w dniu ich święta oraz dzieci do modlitwy w ich intencji. W sobotę po rannej Mszy św. - spotkanie w salce Apostolatu Maryjnego.
  2. Od piątku podczas nabożeństw majowych będziemy odmawiać modlitwę nowenny przygotowującej nas do uroczystość Zesłania Ducha Św.
  3. W sobotę o g. 10 w kościele katedralnym w Bielsku ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

    7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu dzieci klasy IV będą przeżywać podczas Mszy św. o g. 11,30 Rocznicę I Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci w piątek o g. 16, a po wieczornej Mszy św. w piątek – próba liturgii.
  4. Odlewnia Teksid w Skoczowie organizuje jak co roku wyjazd na pielgrzymkę mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Wyjazd spod odlewni w przyszłą niedzielę o g. 6,30. Zapisy u p. R. Dziaska tel. 663 700 772.

  5. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii, dziękujemy za dar ołtarza od rodziców dzieci komunijnych (ofiara na nowe lichtarze do krzyża procesyjnego), dziękujemy też rodzicom dzieci komunijnych za ofiary na materiały formacyjne dla kolejnych roczników, za sprzątanie kościoła i za dekorowanie kościoła. W tym tygodniu także prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 17 .

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa