V Niedziela Wielkiego Postu, dnia 3 kwietnia 2022 r.

Dziś o g. 15,50 zapraszamy na  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

1. O g. 19 dziś w kościele ewangelickim w Skoczowie odbędzie się ekumeniczne nabożeństwo z modlitwą o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. We wtorek zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o g. 19, o 19,30 Msza św., a następnie adoracja i modlitwy wstawiennicze.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za pasterzy i prosimy o dar nowych powołań do służby w Kościele.
  4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. rano i o g. 17 (przedtem wypominki za zmarłych). Po Mszy popołudniowej ok. g. 18,30 zapraszamy chętnych do domu spotkań, by pomóc w przygotowaniu palm
    Na ten dzień otrzymaliśmy też następujące zaproszenia: o g. 19,30 w kościele ewangelickim odbędzie się spektakl ewangelizacyjny „Bramy nieba i płomienie piekła”; wieczorem natomiast o g. 21 z naszej parafii wyjazd na Ekstremalną Drogę Krzyżową (trasa z Bielska do Skoczowa szlakami górskimi) – chętni mogą zgłaszać się u ks. Przemka.
  5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna czas obchodów wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Niech najlepszym przygotowaniem do owocnego ich przeżycia będzie dobrze przygotowana Spowiedź św. – w tym tygodniu codziennie pół godziny przed nabożeństwem. Modlimy się też za dzieci, które w tym czasie przystępują do I Spowiedzi św.
    Na początku każdej Mszy św. w przyszłą niedzielą będzie błogosławienie palm – prosimy, by przynieść je lub nabyć przed kościołem (dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na montaż organów w naszym kościele). Na Mszę św. o g. 11,30 zapraszamy szczególnie dzieci; 10 minut przed Mszą św. o g. 11,20 rozpocznie się w drzwiach kościoła obrzęd błogosławienia palm i procesja wokół kościoła.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom za ul. Morcinka 3 sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację Bożego Grobu. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 5.
  7. Dziękujemy za ofiary składane podczas Mszy św. na Seminarium Duchowne. Dziś przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiarę na rzecz 10-letniej mieszkanki Kostkowic, Dorotki Dąbrowskiej, która zmaga się z bardzo ciężką chorobą genetyczną. Ogromną szansą dla Dorotki jest bardzo kosztowne leczenie farmakologiczne. Rodzice dziewczynki zwracają się z gorącą prośbą o pomoc i z góry dziękują za każde wsparcie.
    W przyszłą niedzielę do puszek będzie można złożyć ofiarę na Stacjonarne Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Kwestę w ramach programu „Pola Nadziei 2022” przeprowadzą uczniowie naszej szkoły SP 8.