Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej, dnia 10 kwietnia 2022 r.

Dziś o g. 15,50 zapraszamy na  nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnim kazaniem pasyjnym.

  1. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, a zwłaszcza Truduum Paschalne to czas najbardziej intensywnego przeżywania prawd naszej wiary. Od popołudnia Wielkiego Czwartku prosimy o zachowanie świątecznego charakteru tych świątecznych dni, o ograniczenie prac tylko do niezbędnych, o wyciszenie i o włączenie się do udziału w najważniejszych w roku wydarzeniach liturgicznych. Pracodawców prosimy o umożliwienie swym pracownikom przeżywania Triduum od W. Czwartku wieczorem. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w niezwykle bogatych ceremoniach Triduum:

* w Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18 (z obrzędem umycia nóg i z Komunią św. pod dwiema postaciami), w tym dniu zachęcamy do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania z naszej parafii, a także za dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do g. 22 (o 21 adoruje młodzież, o g. 21,30 - wspólnota św. Bogurodzicy, o g. 22 – wspólna modlitwa Komplety), w Wielki Piątek adoracja w „Ciemnicy” od g. 7 do 18);

* w Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa dla naszego zbawienia: g. 8 – ciemna jutrznia, g. 9 - Droga Krzyżowa wokół kościoła, a o g. 18 Liturgia Męki Pańskiej, po której rozpocznie się adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie i będzie możliwość uczczenia św. Krzyża. Adoracja potrwa całą noc, a w Wielką Sobotę do g. 19,30. Do prowadzenia adoracji  w Wielki Piątek prosimy młodzież o g. 21, wspólnotę św. Bogurodzicy o 21,30, a po komplecie o g. 22 zapraszamy do śpiewania Gorzkich Żali oraz na g. 23 zapraszamy (szczególnie mężczyzn) do rozważania Drogi Krzyżowej, natomiast na nocne godziny adoracji od 24 do 6 prosimy chętnych o zadeklarowanie w zakrystii którejś godziny czuwania. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę do procesji rezurekcyjnej zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

* Wielka Sobota – dzień wspominania dzieł zbawczych Boga, adoracji przy Bożym Grobie i uczczenia Krzyża św.; w tym dniu błogosławimy też pokarmy wielkanocne – o g. 11, 14 i 15;

* Wigilia Paschalna – szczytowy moment liturgii Triduum i całego roku kościelnego, podczas której rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy, rozpocznie się o g. 20 liturgią światła przed kościołem, a zakończy się Mszą św. rezurekcyjną z procesją wokół kościoła; - to nasze uroczyste przyznanie się do Jezusa i zaproszenie Go do naszego życia, prosimy o przyniesienie na tę liturgię świec z okapnikami.

* Triduum Paschalne zakończą uroczyste nieszpory w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 16.

  1. Dla godnego i owocnego przeżycia Triduum konieczne jest doświadczenie Miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty. Okazje do Spowiedzi św.: dziś od g. 15,30 do wieczornej Mszy św., w W. Poniedziałek, Wtorek i Środę od g. 16 do 18, w W. Czwartek od g. 7 do 9 i od 15 do 17, w W. Piątek od g. 7 do 10 i od 15 do 17. i w W. Sobotę od 7 do 10 i po błogosławieniu pokarmów o 14 i o 15 do 16.
  2. W Wielką Środę o g. 8 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
  3. Dziękujemy w imieniu rodziców i bliskich za ofiary ub. niedzieli (5 478,55 zł) na pomoc dla chorej Dorotki Dąbrowskiej (w gablotce podziękowanie od rodziny i fundacji „Serce dla Maluszka”. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 5. W tym tygodniu w Wielką Środę o g. 18 prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 7, a także w ten wieczór zapraszamy chętnych do przygotowania dekoracji, a po Mszy rezurekcyjnej do umycia posadzki kościoła.
    Dziś do puszek będzie można złożyć ofiarę na Stacjonarne Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Kwestę w ramach programu „Pola Nadziei 2022” przeprowadzają uczniowie naszej szkoły SP 8. Kolekty: w Wielki Czwartek – na cele charytatywne, przy adoracji krzyża – na Boży Grób w Jerozolimie, w Wielkanoc – na potrzeby parafii - ogrzewanie kościoła; w Poniedziałek Wielkanocny – na uczelnie katolickie.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa