Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu, dnia 27 marca 2022 r.

Dziś o g. 15,50 zapraszamy na  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 1. W poniedziałek rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły i będą trwać do środy. Rekolekcje będą prowadzić siostry Służebniczki z Panewnik. Prowadzących i uczniów obejmujemy naszą modlitwą.
 2. W czwartek na Różaniec o g. 16,20 i na Mszę popołudniową zapraszamy wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 17 przed popołudniową Mszą św. Jest to pierwszy piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Serca po rannej Mszy św., następnie rozpocznie się adoracja całodzienna Najświętszego Sakramentu. Adoracja także będzie w nocy od g. 20 do 6. Spowiedź św. dla uczniów SP będzie podczas rekolekcji, a także (dla dzieci i młodzieży)  w piątek od g. 16. Na Mszę św. po Drodze krzyżowej o g. 17 zapraszamy dzieci i młodzież praktykującą pierwsze piątki miesiąca, po Mszy św. – spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP – czcicieli Matki Bożej zapraszamy do modlitwy wynagradzającej - Msza św. o g. 7 i po Mszy św. Różaniec fatimski. Nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych z posługą sakramentalną (chorych będziemy odwiedzać w Wielką Środę 13 kwietnia).
 5. W sobotę o g. 9,30 z parkingu obok sklepu wyjeżdżamy do Kalwarii na Drogę Krzyżową.
 6. W niedzielę 3.04 nasza parafia wraz z innymi wyznaniami chrześcijańskimi współorganizuje ekumeniczne nabożeństwo z modlitwą o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie. Nabożeństwo odbędzie się o. 19 w kościele ewangelickim w Skoczowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W zakrystii można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę pieszą do Łagiewnik.
 8. Bóg zapłać mieszkańcom Międzyświecia za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty, dekorację wielkopostną. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 3.  
 1. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na pokrycie kosztów ogrzewania i na pomoc misjonarzom w akcji Ad gentes (1839 zł).    
  W przyszłą niedzielę (3 kwietnia) przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiarę na rzecz 10-letniej mieszkanki Kostkowic, Dorotki Dąbrowskiej, która zmaga się z bardzo ciężką chorobą genetyczną atakującą układ nerwowy - neurofibromatozą. Dorotka jest już po dwóch ciężkich operacjach czaszki i oczodołu, ale choroba niestety cały czas postępuję. Ogromną szansą dla Dorotki jest bardzo kosztowne leczenie farmakologiczne. Rodzice dziewczynki zwracają się z gorącą prośbą o pomoc i z góry dziękują za każde wsparcie. Rehabilitacja, leczenie operacyjne, wizyty specjalistyczne, kontrolne badania i terapia psychologiczna są niezbędne dla prawidłowego rozwoju Dorotki.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa