III Niedziela Wielkiego Postu, dnia 20 marca 2022 r.

Słowo Boże głosi dziś ks. Tomasz Sroka, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie.

1. Dziś o g. 15,50 zapraszamy na  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. w dzisiejszą niedzielę, w kościele Przenajświętszej Trójcy - Sanktuarium Św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach o godzinie 17 zostaną zainaugurowane obchody Roku Świętego Józefa Bilczewskiego.
  2. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 17 rozpoczniemy odczytaniem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP w łączności z Ojcem Świętym.
  3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Ofiara zebrana w tym dniu do puszek jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. W naszym kościele Msze św. będą o g. 7, 9 i 17 (po Drodze Krzyżowej), podczas każdej Mszy św. osoby chętne mogą podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (formularze można zabrać ze stolika i wypełnione przynieść na Mszę św. w piątek). W tym dniu modlimy się też za naszą diecezję w 30 rocznicę jej erygowania. Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę po rannej Mszy św. – spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  5. Rekolekcje dla uczniów naszej Szkoły Podstawowej odbędą się w przyszłym tygodniu od 28 do 30 marca.
  6. W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę pieszą do Łagiewnik (30 IV – 3 V) – do grupy św. Alberta, jest jeszcze parę miejsc na wyjazd na Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej 2 kwietnia.
  7. Bóg zapłać mieszkańcom Górny Bór 8b za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty, dekorację wielkopostną i Mszę św. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców Międzyświecia.
    Dziś przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na pomoc misjonarzom w akcji „Ad gentes”.
  8. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na pomoc świąteczną dla potrzebujących naszej parafii (2780,10 zł). Dziękujemy też ofiarodawcom i wolontariuszom za udział w zbiórce darów organizowanej przez Caritas diecezji dla ofiar wojny na Ukrainie (oprócz artykułów pierwszej potrzeby zebrano też 2800 zł). Dary z naszego dekanatu zostaną  przekazane do Archidiecezjalnego Ośrodka w Brzuchowicach  koło Lwowa, które udziela stałej pomocy uchodźcom.