II Niedziela Wielkiego Postu, dnia 13 marca 2022 r.

1. Dziś o g. 15,45 zapraszamy na  nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,.
  2. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o g. 17 (przedtem wypominki za zmarłych), krótkie rozważania Drogi Krzyżowej będą też w piątek po rannej Mszy św.
  3. W piątek na g. 16,15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
  4. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – będzie to także zakończenie roku św. Józefa patrona Kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 9,30 zapraszamy dzieci, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami, a o g. 11,30 będzie liturgia chrzcielna (nauka przed chrztem – w sobotę o g. 18 w kościele).
    Słowo Boże w przyszłą niedzielę będzie głosił Tomasz Sroka, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie.
  6. Zapisy na pielgrzymkę pieszą do Łagiewnik (30 IV – 3 V) – do grupy św. Alberta w zakrystii, do pozostałych grup – w wyznaczonych punktach diecezji (szczegóły na plakacie w gablotce).
  7. Nasza parafia organizuje wyjazd na Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej 2 kwietnia (wyjazd o g. 9,30, zapisy w zakrystii).
  8. Bóg zapłać mieszkańcom Górny Bór 7 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty, dekorację wielkopostną i Mszę św. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 8b.
    Dziś przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na pomoc świąteczną najuboższym z naszej parafii.  W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie kosztów ogrzewania, a przed kościołem zbierane będą ofiary na pomoc misjonarzom w akcji „Ad gentes”.

W najbliższą środę od g. 16 do 18 w domu spotkań będzie przeprowadzona zbiórka darów pod szyldem Caritas diecezji dla ofiar wojny na Ukrainie. Szczegółowy asortyment potrzebnych darów (żywność, słodycze, środki czystości, środki higieny osobistej, artykuły dla dzieci i niemowląt) umieszczony jest osobno. Osoby, które chcą pomóc, a nie mają możliwości dokonania zakupów mogą pomóc finansowo składając ofiarę do skarbony w kościele. Dary z naszej dekanatu zostaną przewiezione do Archidiecezjalnego Ośrodka w Brzuchowicach  koło Lwowa. Zbiórki takie będą przeprowadzane cyklicznie, pomoc będzie potrzebna jeszcze przez długi czas. W zakrystii prosimy o kontakt osoby, które chciałyby pomóc w zbiórce przy dyżurze, sortowaniu, pakowaniu i transporcie darów.