I Niedziela Wielkiego Postu, dnia 6 marca 2022 r.

1. Rozpoczynamy dziś wielkopostne rekolekcje parafialne. Będzie je głosił o. Sylwester Pactwa, redemptorysta, wychowawca i wykładowca w seminarium w Tuchowie. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i w środę na Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o g. 7, 9 i 17. Przed wieczorną Mszą św. od g. 16 codziennie okazja do Spowiedzi św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. Dziś o g. 15,45 zapraszamy też na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił dk Adrian Pietrasina.
  3. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o g. 17 (przedtem wypominki za zmarłych), krótkie rozważania Drogi Krzyżowej będą też w piątek po rannej Mszy św.
  4. Spotkania formacyjne: w czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie dzieci z kl. III c, d i e wraz z rodzicami; w sobotę o g. 9,30 – spotkanie służby liturgicznej, o g. 10,30 – scholi dziecięcej.
  5. W przyszłą niedzielę o g. 18 na probostwie odbędzie się pierwsze spotkanie i zaprzysiężenie nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Wyniki wyborów i skład nowej rady – w gablotce i w biuletynie.
  6. Rozpoczęły się zapisy na pielgrzymkę pieszą do Łagiewnik (30 IV – 3 V) – do grupy św. Alberta można zapisywać się w naszej parafii (u ks. Przemka), do pozostałych grup – w wyznaczonych punktach diecezji (szczegóły na plakacie w gablotce).
  7. Nasza parafia organizuje wyjazd na Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej 2 kwietnia (wyjazd o g. 9,30, zapisy w zakrystii).

Bóg zapłać mieszkańcom  ul. Górny Bór 6 za sprzątanie kościoła i ofiarę (430 zł) na kwiaty, dekorację wielkopostną i Mszę św. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 7. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli (5463 zł) na pokrycie kosztów organów oraz za hojne ofiary na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie (15 085,07 zł). Na stronach Urzędu Miasta Skoczów oraz Caritas diecezji są informacje o możliwych sposobach dalszej pomocy uchodźcom - ofiarom wojny, jednocześnie ponawiana jest prośba o wstrzymanie się z udzielaniem pomocy na własną rękę, a tylko przez wyznaczone do tego instytucje.
W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na pomoc świąteczną najuboższym z naszej parafii.