Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela zwykła, dnia 27 lutego 2022 r.

 

 1. Dziś odbywają się wybory do nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Po każdej Mszy św. przy wyjściu (głównym i bocznym przy konfesjonałach) z kościoła będzie można oddać głos na trzy osoby spośród zgłoszonych kandydatów. Karty do głosowania i wszelkich informacji dodatkowych udzielają osoby z komisji wyborczej.
 2.  Dziś o g. 15 adoracją Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, poprzedzające okres Wielkiego Postu; na g. 16 zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym, szczególnie za grzechy pijaństwa (aż do soboty trwa Tydzień modlitw o trzeźwość narodu – zachęcamy do podejmowania także w tej intencji wyrzeczeń, ofiar, daru abstynencji). Na całodzienne adoracje w poniedziałek i wtorek zapraszamy wg proponowanego planu wydrukowanego  w gablotce i biuletynie.
 3. Od tego tygodnia porządek Mszy św. w tygodniu i kancelaria parafialna będą w zwykłych godzinach.
 4. We wtorek o g. 19 zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy do udziału w comiesięcznej Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. adoracja i modlitwy wstawiennicze.
 5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa; rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to dzień postu (ścisłego); rozpoczynają się dni modlitwy o ducha pokuty; zapraszamy do udziału we Mszy św. (o g. 7, 9 i 17) z obrzędem posypania głów popiołem.
 6. W piątek obchodzimy święto św. Kazimierza królewicza.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa  i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy w tych dniach do skorzystania z sakramentu pojednania – codziennie pół godziny przed nabożeństwem, a dla dzieci i młodzieży Spowiedź św. w czwartek i piątek od g. 16. W piątek zachęcamy do udziału w całodziennej i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, a także do udziału w Drodze Krzyżowej przed Mszą św. o g. 17 (przedtem wypominki na zmarłych).
 8. Spotkania formacyjne: w czwartek po Mszy św. zapraszamy dzieci z rodzicami przygotowującymi się do I Komunii św. z kl. III a i III b. W piątek po wieczornej Mszy św. – spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych. Będzie je głosił Sylwester Pactwa, redemptorysta, wykładowca w seminarium w Tuchowie.
 2. W przyszłą niedzielą o g. 15,45 zapraszamy też na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. dk Adrian Pietrasina z Górek W..
 3. Bóg zapłać mieszkańcom  ul. Górny Bór 5 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 6. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli (7265 zł) na pokrycie kosztów sprowadzonych do naszego kościoła organów, także za dziś złożone na ten cel ofiary.
 4. Apel ks. Biskupa: Odnosząc się do prośby Ojca Świętego Franciszka, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą, zarówno w najbliższą niedzielę 27.02.2022 r. jak i Środę Popielcową po każdej Mszy Świętej należy przeprowadzić zbiórkę do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 


________________________________


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa