Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela zwykła, dnia 23 stycznia 2022 r.

  1. Dziś o g. 16 zapraszamy dziś do udziału w nieszporach kolędowych z modlitwa o jedność Kościoła. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji w trwającym do wtorku Tygodniu Ekumenicznym.
  2. Dekretem ks. biskupa diecezjalnego Duszpasterskie Rady Parafialne kończą swą kadencję 14 lutego br. i do 13 marca należy przeprowadzić wybory nowej Rady. Dziękujemy członkom DRP za 5 lat wiernej, owocnej posługi, która przypadła w ważnym dla naszej parafii okresie przygotowań i samej uroczystości poświęcenia kościoła. Od tego tygodnia będzie można zgłaszać pisemnie kandydatów do nowej Rady (na kartkach w zakrystii lub kancelarii z podaniem imienia nazwiska i  krótkiego uzasadnienia, pamiętając o wymaganych kryteriach kandydata). O harmonogramie wyborów nowej Rady będziemy informować w kolejne niedziele.
  3. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: we wtorek o g. 19 – spotkanie wspólnoty św. Bogurodzicy; w piątek o g. 18 - młodzieżowej wspólnoty Effatha, w sobotę po rannej Mszy św. – Apostolatu Maryjnego, o g. 9,30 – służby liturgicznej, o g. 10,30 - scholi dziecięcej.
  4. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego (w tym kończymy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan), we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę wspomnienie śś. biskupów Tymoteusza i Tytusa (jest to Dzień Islamu w Kościele w Polsce), w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  5. W zakrystii dzieci uczestnicy rorat mogą potwierdzać chęć udziału w nagrodzie – wycieczce zaplanowanej na 12 lutego (wyjazd g. 8,30, powrót ok. g. 16).

Bóg zapłać mieszkańcom  ul. Morcinka 30 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację świąteczną. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 32 i 34.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa