Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela zwykła, dnia 30 stycznia 2022 r.

 Dziś o g. 16 zapraszamy dziś do udziału w ostatnich nieszporach kolędowych.

  1. Do skrzynki na stoliku pod chórem można zgłaszać pisemnie kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej (na kartkach z podaniem imienia nazwiska i ewentualnie krótkiego uzasadnienia, pamiętając o wymaganych kryteriach kandydata: osoba pełnoletnia, stale zamieszkująca na terenie parafii, ciesząca się dobrą opinią). Kandydatów można zgłaszać do 20 lutego.
  2. We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o g. 19, Msza św. o g. 19,30 oraz modlitwą z indywidualnym błogosławieństwem.
  3. W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl obchodów związanych tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Zarazem jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Zachęcamy do udziału we Mszy św. z błogosławieństwem świec – gromnic o g. 7, 9 i 17. Na g. 17 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, po Mszy św. będzie dla nich spotkanie.
  4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko; w czwartek św. Błażeja (w tym dniu udzielamy błogosławieństwa św. Błażeja po każdej Mszy św.); w sobotę św. Agaty (można w tym dniu przynieść chleb, sól i wodę do błogosławieństwa).
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św., dla uczniów z kl. V i VII w czwartek od g. 16, dla dzieci z kl. IV, dla kandydatów do Bierzmowania i młodzieży w piątek od g. 16. Wszystkich uczniów zapraszamy na Mszę szkolną w piątek o g. 17. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy też do udziału w nabożeństwach, adoracji Najświętszego Sakramentu. Chorych z posługą sakramentalną będziemy odwiedzać w sobotę od g. 8 – prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.
  6. W zakrystii dzieci uczestnicy rorat mogą (do końca tygodnia) potwierdzać chęć udziału w nagrodzie – wycieczce zaplanowanej na 12 lutego (wyjazd g. 8,30, powrót ok. g. 16).
  7. Bóg zapłać mieszkańcom Morcinka 32 i 34 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 36.  Dziękujemy służbie kościelnej, młodzieży oraz pp. Maciejowi i Tomaszowi za pomoc w porządkowych pracach na chórze.
  8. Osoby przebywające podczas nabożeństw na chórze prosimy, by zajmować miejsca tylko z lewej strony. Przypominamy o absolutnym zakazie wstępu na chór dzieciom.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa