Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, dnia 2 stycznia 2022 r.

Życzenia na Nowy Rok 2022

Najserdeczniejsze życzenia odkrywania na nowo w tym świątecznym czasie Boga bliskiego, kochającego, przychodzącego, by zamieszkać pośród nas i rodzić się w naszych sercach;a na każdy dzień Nowego Roku Pańskiego  2022 mocy Bożego błogosławieństwa objawiającego się budowaniem wspólnoty wiary, dobra i pokoju ponad podziałami, obdarowywaniem nadzieją pośród ciemności oraz ufnym zawierzeniem Bogu swoich planów, trosk i radości i wytrwałością w owocnym korzystaniu z Jego darów
składają duszpasterze
 

  1. Dziś o g. 16 zapraszamy dziś do udziału w nieszporach kolędowych.
  2. Trwają kolędowe odwiedziny duszpasterskie rodzin, które wcześniej zadeklarowały takie pragnienie . W zakrystii jest lista zapisów na termin kolędy dodatkowej - dla tych, którzy nie mogli być obecni w wyznaczonych dniach na kolędzie lub nie zdążyli się zapisać. Codziennie podczas Mszy św. rannej i popołudniowej obejmujemy modlitwą wszystkich mieszkańców ulic, bloków, których w tym dniu są odwiedziny duszpasterskie. Zachęcamy do udziału w modlitwie przedstawicieli tych 
  3. We wtorek o g. 19 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
  4. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w porządku niedzielnym, a na g. 16 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Podczas Mszy św. o g. 11,30 będzie zakończenie akcji Kolędników Misyjnych prowadzonej przez dzieci naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane w tym dniu na pomoc misjonarzom i na zbierane przez dziecięcych kolędników misyjnych ofiary na pomoc dzieciom w Azji. W tym dniu przypada też 8 rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry ks. biskupa Romana Pindla – modlimy się za naszego Pasterza i całą diecezję. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania.
  5. Nie będzie organizowany w tym roku w Skoczowie tradycyjny orszak Trzech Króli, lecz organizatorzy zapraszają na 13,50 na rynek skoczowski na spotkanie z Trzema Królami i wspólne kolędowanie.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zapraszamy na nabożeństwo, zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św., dla dzieci praktykujących I Piątki miesiąca i dla młodzieży – Spowiedź św. w piątek od g. 16. Po wieczornej Mszy św. w piątek – spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. Zachęcamy też do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu – całodziennej (od g. 8 do 17) i nocnej (od g. 20 do 6 rano).
  7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego. Dziękujemy mieszkańcom  Morcinka 24 za sprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację świąteczną, W tym tygodniu (w sobotę) prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 26. Dziękujemy osobom, które tak chętnie i hojnie odpowiedziały na zaproszenie do akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Dziękujemy dzieciom gorliwie uczestniczącym w roratach – w najbliższych tygodniach poinformujemy o proponowanej dla nich nagrodzie – wycieczce.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa