Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, dnia 26 grudnia 2021 r.

  1. Dziś o g. 16 zapraszamy dziś do udziału w nieszporach kolędowych. W dzisiejsze święto małżonkowie odnawiają swoje ślubowanie . Natomiast dzieci pod opiekę naszej katechetki p. Doroty rozpoczynają akcję „Kolędników Misyjnych”. Dziś przedstawiają temat, w przyszłą niedzielę o g. 9,30 zapewnią oprawę Mszy św. i zaprezentują scenkę z kolędowaniem, a w święto Trzech Króli o g. 11,30 będzie uroczyste zakończenie akcji. Zapraszamy do włączenia się w pomoc materialną dzieciom w krajach misyjnych.
  2. Każdy dzień oktawy Bożego Narodzenia ma rangę święta liturgicznego. Zapraszamy do udziału w tych dniach we Mszy św., by przedłużać radość przyjścia Zbawiciela do naszych serc. Szczególnie zapraszamy w poszczególne dni mieszkańców ulic i bloków, w których będą kolędowe odwiedziny duszpasterskie.
  3. Od poniedziałku rozpoczną się kolędowe odwiedziny duszpasterskie rodzin - plan jest wydrukowany w gablotce, w biuletynie i na stronie internetowej. W tym roku plan odwiedzin kolędowych został ułożony wg wcześniejszych imiennych zgłoszeń. Odwiedziny kolędowe to okazja do wspólnej rodzinnej modlitwy, do duszpasterskiej rozmowy i przyjęcia szczególnego błogosławieństwa dla swojego domu i rodziny. Termin kolędy dodatkowej jest wyznaczony dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli być obecni w wyznaczonych dniach na kolędzie. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tych rodzin w zakrystii.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. popołudniowej. W poniedziałek, w święto św. Jana Apostoła po Mszy św. – obrzęd błogosławienia wina. We wtorek – w święto śś. Młodzianków zapraszamy na Mszę św. o g. 9 – szczególnie małe dzieci z rodzicami, dla których będzie specjalne błogosławieństwo. W czwartek na nabożeństwo o g. 16,20 i Mszę popołudniową zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  5. W piątek – w ostatni dzień Starego Roku zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie dziękczynno-ekspiacyjnym o g. 16,30 i uroczystej Mszy św. za parafian ze sprawozdaniem duszpasterskim. W tym dniu można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełniając pozostałe zwykłe warunki odpustu. W tym dniu ks. Biskup udziela dyspensy zwalniającej od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę zakończenie oktawy Bożego Narodzenia - Nowy Rok, uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Modlitwy o Pokój. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w porządku niedzielnym i nieszporach kolędowych o g. 16. Dodatkowa Msza św. pół godziny po północy o błogosławieństwo w Nowym Roku.

Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na wyposażenie kościoła w organy. Dziękujemy  mieszkańcom  ul. Morcinka 23 za sprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację świąteczną, także innym osobom, które włączyły się w przygotowanie dekoracji świątecznej, a dyrekcji SP 8 dziękujemy za przekazanie choinki do kościoła. W tym tygodniu (w piątek po rannej Mszy św.) prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 24.

 

„Nie trzeba szukać Pana z daleka,
bo jest przed nami i tu nas czeka,
On na ołtarzu jest utajony,
który z Dziewicy był narodzony…
Tutaj potrzeby nasze składajmy,
tutaj o pomoc szczerze wołajmy…
Oddal powietrze i krwawe wojny
niech ziemia nasza da owoc hojny.
Jezu najmilszy przez Twe narodzenie
daj nam swą łaskę, potem zbawienie ”
            (z Jutrzni Bożonarodzeniowej)
 
       Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom
życzymy, by święta Bożego Narodzenia były dla Was najgłębszym przeżyciem duchowym przenikającym całe wasze istnienie.
     Niech Radosna Nowina o Bogu, który dla naszego zbawienia rodzi się i zamieszkuje pośród nas, przenika Wasze serca, usuwa wszelkie mroki; niech pomaga nam zrozumieć Jezusa, którego pragniemy coraz bardziej kochać; niech wzmacnia miłość do Tego, którego chcemy poznać; niech Komunia z Emmanuelem – Bogiem z nami uzdalnia nas wszystkich do wzajemnej bliskości, zrozumienia i czynnej miłości.

z Bożym błogosławieństwem duszpasterze


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa