Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu, dnia 19 grudnia 2021 r.

  1. Dziś o g. 16 zapraszamy dziś do udziału w nieszporach ku czci Matki Bożej.
    Dziś o g. 18 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele rozpocznie się kolejne spotkanie synodalne. Zapraszamy chętnych do udziału.
  2. Od poniedziałku do środy o g. 6,50 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego i aktywnego udziału w ostatnich roratach.
  3. Zachęcamy do skorzystania z łaski sakramentu pokuty w tym ostatnim tygodniu adwentu, by z czystym odnowionym sercem przeżywać tajemnicę Wcielenia Syna Bożego: od poniedziałku do czwartku Spowiedź św. od g. 16 do 18, a w Wigilię od g. 8 do 12.
  4. Nasza parafia włącza się w świąteczną akcję charytatywną „Paczuszka dla Maluszka” organizowaną przez Fundację Małych Stópek, a polega na zbieraniu pieluch i artykułów kosmetycznych dla maluchów podopiecznych placówek pomocowych (nasza parafia będzie pomagać dzieciom z Domu Matki i Dziecka „Słonecznik” w Cieszynie). W bocznej nawie znajduje się choinka z papierowymi bombkami – każdy kto chce wziąć udział w akcji może zabrać bombkę i w zamian jest proszony o przyniesienie pod tę choinkę przygotowanej paczki dla maluszka. Zbiórka będzie trwać do końca grudnia.
  5. W piątek – Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten dzień pojednani z Bogiem i ludźmi, uszanujmy tradycję wigilijnej wieczerzy w gronie rodzinnym, zachowajmy tradycyjny post i wstrzemięźliwość od alkoholu. A po złożeniu życzeń i spożyciu wigilijnej wieczerzy zapraszamy do udziału w Jutrzni Bożonarodzeniowej o g. 23,30 i w Pasterce o północy - uroczystej Eucharystii sprawowanej w noc Bożego Narodzenia. Oprawę muzyczną tegorocznej Pasterki ubogaci orkiestra „Gloriette”. Ofiarą wesprzemy wtedy Dom Matki i Dziecka. Dzieci prosimy o wcześniejsze przyniesienie swych prac roratnich, by je wnieść w procesji ofiarniczej. W dzień Narodzenia Pańskiego w sobotę i w niedzielę Oktawy, w której przypada święto świętej Rodziny – Msze św. w porządku niedzielnym, a na g. 16 zapraszamy do licznego udziału świątecznych nieszporach kolędowych. W niedzielę małżonków poprosimy o odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  6. Od 27 grudnia rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie dla osób, które potwierdziły chęć ich przyjęcia - plan poniżej.
  7. Bóg zapłać za ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii – wyposażenie kościoła w organy. Dziękujemy mieszkańcom  Morcinka 22 za sprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację świąteczną. W tym tygodniu (czwartek wieczorem) prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 23 Chętnych prosimy też o pomoc w przygotowaniu świątecznej dekoracji.

 

Plan kolędowych odwiedzin duszpasterskich Kolęda’2022
data, g.            Trasa/ulica/blok
27 XII, 14    Lawendowa, Parkowa;     Domy prywatne: G. Bór

27 XII, 14    Górny Bór 3;     Górny Bór 4

28 XII, 14    Górny Bór 5;    Górny Bór 6

29 XII, 14    Górny Bór 7, Górny Bór 8b, Górny Bór 6b;     Morcinka 3

29 XII, 14    Morcinka 5;     Morcinka 7

30 XII, 14    Morcinka 9;     Morcinka 18

2 I, 14    Morcinka 13;     Morcinka 15

3 I, 14    Morcinka 17;     Morcinka 22

5 I, 14    Morcinka 19, Morcinka 21;    Morcinka 23, Morcinka 32

6 I, 14    Morcinka 24;     Morcinka 26

8 I, 10    Międzyświeć

8 I, 10    Morcinka 28

9 I, 14    Morcinka 30

11 I, 14    Morcinka 34;     Morcinka 36

15 I, 12    kolęda dodatkowa


Uwagi:
1. W tym roku plan odwiedzin kolędowych został ułożony wg wcześniejszych imiennych zgłoszeń.
2. W wyznaczonym dla poszczególnych tras dniu zapraszamy na poranną lub popołudniową Mszę św. przedstawicieli rodzin tych tras, także tych, którzy z różnych względów nie będą przyjmować „kolędy”. Wszystkich ich będziemy w tym dniu obejmować modlitwą.
3. Odwiedziny kolędowe to okazja do wspólnej rodzinnej modlitwy, do duszpasterskiej rozmowy i uzyskania szczególnego błogosławieństwa dla swojego domu i rodziny.
4. Termin kolędy dodatkowej jest wyznaczony dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli być obecni w wyznaczonych dniach na kolędzie. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tych rodzin w zakrystii.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa