Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu, dnia 12 grudnia 2021 r.

 1. Dziś w naszym kościele gościmy podopiecznych ss. Służebniczek z DPS-u skoczowskiego. Ich grupa teatralna „Edmundi” zaprezentuje nam po każdej Mszy pantomimę, a ofiarą do puszek będzie można wesprzeć  dzieło „Przestrzeń Opatrzności” – rozbudowy i modernizacji ośrodka.
 2. Na g. 16 zapraszamy dziś do udziału w nieszporach
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Łucji, we wtorek – św. Jana od Krzyża
 4. Od poniedziałku do piątku o g. 6,50 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego i aktywnego udziału w roratach.
 5. Zapraszamy do udziału w otwartych spotkaniach synodalnych: dla dorosłych we wtorek lub przyszłą niedzielę, a dla młodzieży w piątek. Początek spotkań o g. 18 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele. Szczegółowe informacje i zagadnienia synodalne wydrukowane są w broszurze i dostępne na stronie internetowej.
 6. W środę o g. 19,15 zapraszamy na Mszę św. wspólnotę Matek w Modlitwie, w sobotę po rannej Mszy św. – spotkanie wspólnoty Apostolatu Maryjnego.
 7. Od piątku rozpoczynamy drugą cześć adwentu przygotowująca nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
 8. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W piątek z racji 3-go piątku miesiąca czcimy Miłosierdzie Boże – zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego o g. 16,15.
 9. Kustosz sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu zaprasza do udziału w dzisiejszych uroczystościach odpustowych. Dodatkowa Msza św. dla pielgrzymów o g. 12,30.
 10. Do czwartku można potwierdzać chęć przyjęcia kolędowych odwiedzin duszpasterskich, które rozpoczną się po świętach. Na liście przy wejściu, w zakrystii lub kancelarii prosimy osoby/rodziny pragnące przyjąć odwiedziny o podanie nazwiska i adresu. Na podstawie tych zgłoszeń zostanie ułożony plan odwiedzin.
 11. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na pomoc Kościołowi na Wschodzie (1660 zł). W przyszłą niedzielę – kolekta na inwestycyjne potrzeby parafii – wyposażenie kościoła w organy. Dziękujemy mieszkańcom Morcinka 21 za sprzątanie kościoła i ofiarę na dekorację świąteczną. W kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 22.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa